رفع چالش کمبود تخت بیمارستانی با بهره‌برداری از بیمارستان ۲۶۴ تختخوابی نفت ستاره خلیج‌فارس

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان

به مناسبت هفته قوه قضائیه، مجتبی گرمی رئیس کل دادگستری استان به همراه عارف اکبری دادستان مرکز استان، علیرضا جعفرپور مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس و قضات استان در بیمارستان 264 تختخوابی در حال ساخت حضور یافتند. در مجتمع آموزشی- درمانی و پژوهشی پیامبر اعظم.

وی در حاشیه این بازدید یکی از مهمترین چالش های درمان استان را کمبود تخت بیمارستانی و مراجعه بیماران به مراکز درمانی استان های همجوار عنوان کرد و گفت: متناسب با سرانه ها افزایش تخت های بیمارستانی در استان با بهره برداری از بیمارستان نفت ستاره خلیج فارس و بیمارستان 531 تختخوابی بندرعباس و چند در بیمارستان دیگری مستقر می شود.

قهرمانی بابیان اینکه در هفته قوه قضاییه یکی از موضوعات در دستور کار دستگاه قضایی استان پیگیری و احیای حقوق عامه است. وی افزود: مسئولیت اجتماعی شرکت های بزرگ یکی از زیرشاخه های حقوق عمومی است و یکی از وظایف دادسرا نظارت بر اجرای برنامه های مسئولیت اجتماعی شرکت های بزرگ متناسب با فعالیت جابجایی است. و خدمت به شهروندان

وی ادامه داد: در این راستا از بیمارستان در حال ساخت با 264 تخت در راستای مسئولیت های اجتماعی شرکت نفت ستاره خلیج فارس بازدید و شاهد پیشرفت خوبی بودیم.

گرهمانی گفت: قرار است این بیمارستان با سرمایه گذاری 1200 میلیارد تومانی تا پایان امسال یا حداکثر در ابتدای سال آینده به بهره برداری برسد. وی تامین تجهیزات این بیمارستان را یکی از موضوعات مهم برشمرد و یادآور شد: وزارت بهداشت یا شرکت نفت ستاره خلیج فارس باید به محض فراهم شدن زیرساخت ها به فکر پیش بینی و برنامه ریزی تمکن مالی برای تجهیز این بیمارستان باشد. با آماده سازی ساخته شده، شهروندان از خدمات و امکانات این مرکز بهره مند خواهند شد و از امکانات درمانی مجهز بهره مند خواهند شد. وی حمایت از سفرهای درمانی هرمزگان به استان های همجوار را زیبنده وضعیت و ظرفیت استان هرمزگان ندانست. این پروژه طبق تقویم برنامه ریزی شده تکمیل و به بهره برداری می رسد.

در حاشیه این بازدید، علیرضا جعفرپور، مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس با تاکید بر اینکه تمام تلاش خود را برای بهره برداری از این پروژه تا پایان سال جاری به کار خواهیم بست، گفت: با افتتاح بیمارستان، اکثر در خصوص مشکلات حوزه درمانی استان تصمیم گیری خواهد شد. وی در ادامه افزود: برای تقویت زیرساخت های بیمارستان ۲۶۴ تختخوابی از بهترین برندهای ایرانی و اروپایی استفاده شده است. جعفر پور بابیان اینکه بهترین پیمانکار و مجری پروژه برای این پروژه انتخاب و نظارت عالی برای این کار انجام شد، اظهار کرد: زمانی که پروژه ساخت بیمارستان آغاز شد، 2 طبقه در نظر گرفته شد که به مرور زمان با اضافه شدن زیرساخت ها، این پروژه افزایش یافت. به 28 هزار متر مربع رسید و به 7 طبقه رسید و در این راستا شرکت نفت ستاره خلیج فارس از هزینه های نسبتاً بالاتری برای ارتقای سلامت مردم هرمزگان استفاده کرد.

جعفرپور در خصوص تجهیز بیمارستان پس از اتمام پروژه گفت: 83 درصد از سهم این پالایشگاه متعلق به سازمان های تامین اجتماعی و صندوق های بازنشستگی است و با این حال با تصویب و بررسی مصوبات، تصمیم این موضوع گرفته شده است. باید به مجمع عمومی با سهامداران اصلی مطرح شود.

پیمان شاهروحی رئیس مجتمع آموزشی، پژوهشی و درمانی پیامبر اعظم(ص) بندرعباس با تشکر از شرکت نفت ستاره خلیج فارس برای ساخت بیمارستان 264 تختخوابی گفت: امیدواریم این بیمارستان توسط ستاره به بهره برداری کامل برسد. شرکت نفت تا پایان سال جاری وی در خصوص سرانه تخت و با توجه به جمعیت گفت: طبق استاندارد ملی به ازای هر هزار نفر باید 1.2 تا 2.2 دهم تخت و بر اساس میانگین کشوری حدود 1.8 دهم تخت وجود داشته باشد.

شاهروحی بابیان اینکه در استان هرمزگان حدود هزار تخت کمبود داریم، اضافه کرد: هر 50 سال یک بار کشور باید در هر استان یک بیمارستان بزرگ با بیش از 500 تخت و در یک تا دو سال آینده 531 تختخوابی بسازد. بیمارستان و تخت بیمارستانی 264 تختخوابی تکمیل می شود.

وی بیان کرد: امیدواریم با کار بیمارستان های در حال ساخت تمامی خدمات تخصصی و فوق تخصصی در استان ارائه شود.

رئیس مجتمع آموزشی، پژوهشی و درمانی پیامبر اکرم (ص) بندرعباس نیز از کمبود کادر پزشکی و پرستاری متخصص و فوق تخصصی خبر داد.


آیا این خبر مفید بود؟