رهبر مردم باید به فکر مشکلات جامعه باشد


ساعت: 16:18
تاریخ انتشار: 1401/02/16
کد خبر: 1836733

امام جمعه موقت مشهد گفت: افراد مسئولیت پذیر باید به جایگاه مردم واقف، خودکفا و نسبت به مشکلات جامعه احساس مسئولیت داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از Morning Birch; حجت الاسلام محمد باکر فرزانه در خطبه های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر امام رضا (ع) گفت: از دولت اول جمهوری اسلامی ایران تا دولت سیزدهم همه بدون استثنا می گفتند دولت ما مردمی است و کارمندان ما مردمی هستند. . من سال ها قبل از پیروزی انقلاب از پیشرفت کشور آگاه بودم، اگر مردم نبودند نه انقلاب پیروز می شد و نه انقلاب زنده می ماند و اگر مردم نبودند حتی اگر ما نبودیم. 10 امام داشت، انقلاب نمی شد.

وی افزود: ما قدرت برتر ملت برای دفاع از دین را نداریم و این مردم همیشه آماده دفاع از دین هستند، بنابراین اولین ویژگی یک فرد مسئول این است که جایگاه و نقش مردم را فراموش نکند. باید به اندازه کافی خودکفا باشد که شکسته نشود و سرویس ندهد.

امام جمعه موقت مشهد با بیان اینکه متولیان امر باید خودساخته باشند و اسیر خانواده، فرزند و داماد نباشند، گفت: مسئولیت پذیری باعث ایجاد رغبت در مسئولین امر برای خدمت و رسیدگی به مردم می شود. البته ارزیابی رفتار مسئولان و نظام اسلامی باید بر اساس ابعاد مختلف باشد و این ارزیابی نباید تک بعدی باشد. ارزیابی رفتار مسئولان و نظام اسلامی باید بر اساس ابعاد مختلف باشد و این ارزیابی نباید تک بعدی باشد.

  استقلال با سرمربی فیورنتینا مذاکره کرده است

فرزانه به توبیخ یکی از کارگزاران حکومت از حضرت علی (ع) برای شرکت در یک میهمانی اشرافی اشاره کرد و افزود: در کشور ما کسانی هستند که حداقل غذا، بهداشت و مسکن را که کارمندان ما دارند، ندارند. و مدیران احساس مسئولیت کنند و مسئولین بدون احساس مسئولیت پایانی جز جهنم ندارند.

امام جمعه موقت مشهد گفت: ارتباط با علی (ع) و اولاد او ما را از هواهای نفسانی و شیطانی حفظ می کند و تقوای الهی را که در ماه مبارک رمضان به دست می آورد حفظ می کند و همچنین این ارتباط ولایی در برابر نیروهای شیطانی غالب در وی همچنین معتقد است: اگر دست ما از ولایت جدا شود، اشرافیت، نفاق، فرصت طلبی و انحراف فکری در جامعه ایجاد می شود و اکنون این انحراف فکری و عقیدتی با ظهور جریاناتی مانند داعش و وهابیت در امت اسلامی نمود پیدا می کند. .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید