روئسای کشورهای ایران، ترکیه و روسیه با یکدیگر دیدار می‌کنند

کاخ کرملین اعلام کرد پوتین رئیس جمهور روسیه در جریان اجلاس شانگهای در آستانه (پایتخت قزاقستان) با سرپرست رئیس جمهور ایران و رئیس جمهور ترکیه دیدار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج


به گزارش خبرگزاری آناتولی، یوری اوشاکوف، مشاور سیاست خارجی کرملین روز سه شنبه در کنفرانس مطبوعاتی خود در مسکو اعلام کرد که روسای جمهور بوقلمون و روسیه آنها در جریان اجلاس شانگهای در آستانه پایتخت قزاقستان دیدار خواهند کرد.

اوشاکوف افزود که پوتین علاوه بر اردوغان در سوم ژوئیه (فردا چهارشنبه) با سران دولت جمهوری آذربایجان، چین، قزاقستان، پاکستان و هند به طور جداگانه دیدار و گفتگو خواهد کرد.

مشاور سیاست خارجی کاخ کرملین درباره دیدار روسای جمهور ترکیه و روسیه در آستانه گفت: سفر (پوتین) به ترکیه از مدت ها قبل برنامه ریزی شده بود. من فکر می کنم روسای جمهور هر دو کشور در مورد این موضوع (در نشست فردا) گفتگو خواهند کرد. با توجه به موقعیت ویژه ترکیه در منطقه، موضوعات زیادی در این نشست مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد: ما به طور مستمر با طرف ترکیه در تماس هستیم. رئیس جمهور پوتین در روزهای اخیر با وزیر امور خارجه ترکیه دیدار کرد.

اوشاکوف در این نشست خبری همچنین گفت: رئیس جمهور روسیه روز 13 تیرماه (پنجشنبه هفته جاری) در آستانه با محمد محبر سرپرست رئیس جمهور ایران دیدار خواهد کرد.

لازم به ذکر است اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای 3 و 4 تیر (فردا و پس فردا) در آستانه پایتخت قزاقستان برگزار می شود.آیا این خبر مفید بود؟