روسیه حریم هوایی خود را امن‌تر می‌کند

دستگاه اطلاعاتی انگلیس فاش کرده که روسیه در نظر دارد هواپیمای شناسایی ارتفاع بالا «ام-55 میستیک» را به خدمت بازگرداند تا قابلیت دریافت اطلاعات، نظارت و شناسایی اهداف را افزایش دهد.


به گزارش

خبرگزاری موج


، منابع اطلاعاتی انگلیس روز یکشنبه فاش کردند که روسیه قصد دارد از یک نوع هواپیمای تجسسی با قابیت پرواز در ارتفاع ۷۰ هزارپایی استفاده کند.

 دستگاه اطلاعاتی انگلیس فاش کرده  که روسیه در نظر دارد هواپیمای شناسایی ارتفاع بالا «ام-55 میستیک» را به خدمت بازگرداند تا قابلیت دریافت اطلاعات، نظارت و شناسایی اهداف را افزایش دهد.

این هواپیما با سقف عملیاتی بیش از ۷۰۰۰۰ پا، به‌عنوان یک سکوی تحقیقاتی علمی مورد استفاده قرار گرفته است.  اخیرا مشاهده شده  که یک غلاف شناسایی نظامی را حمل می‌کند که برای استفاده در هواپیماهای جنگنده روسی ساخته شده است.

نیروی هوایی روسیه چند هواپیمای ام-۵۵ دارد. این هواپیمای تجسسی اولین‌بار در سال ۱۹۸۸ پرواز کرد. پیش‌بینی می‌شود در بحبوحه جنگ روسیه با اوکراین این هواپیما به خدمات خط مقدم بازگردانده شود.

این هواپیما حریم هوایی روسیه را مقابل اوکراین امن‌تر نگه خواهد داشت. ماموریت این هواپیما مشابه با ماموریت «یو- ۲» آمریکاست.

در تحولی دیگر، روسیه روز یکشنبه اعلام کرد که یک پهپاد اوکراینی را بر فراز یک منطقه شهری در «مسکو» پایتخت این کشور سرنگون کرده است.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» «سرگئی سوبیانین» فرماندار مسکو گفت: «سامانه‌های پدافند هوایی، این پهپاد مهاجم را بر فراز منطقه “بوگورودسکویه” سرنگون کردند.
آیا این خبر مفید بود؟دیدگاهتان را بنویسید