سازمان دامپزشکی: تاکنون 22 نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شده اند / 2 نفر فوتی

سازمان دامپزشکی: تاکنون 22 نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شده اند / 2 نفر فوتی

روز جدید : سازمان دامپزشکی کشور نسبت به شیوع بیماری تب کریمه کنگو هشدار داد و گفت: بر اساس آمار وزارت بهداشت از ابتدای سال جاری تاکنون 22 بیمار مبتلا به این بیماری شناسایی و دو نفر فوت کرده اند.

طبق اعلام سازمان دامپزشکی کشور، شرایط برای تشخیص و درمان کریمه کنگو فراهم است و امکان انتقال نمونه و تشخیص نهایی این بیماری در هر نقطه از کشور وجود دارد.

همچنین لازم است مردم توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند.تب کریمه کنگو یک بیماری مشترک بین مردم و دام است که در صورت رعایت نکردن توصیه های بهداشتی گریبانگیر افراد می شود.

این بیماری با رعایت اصول بهداشتی از جمله حذف کنه های منتقله از طریق کنه، سمپاشی و استحمام دام و سمپاشی و ضدعفونی محل نگهداری حیوانات، خودداری از له کردن کنه ها با دست یا روی بدن دام، خودداری از تماس با مخاط مشاهده می شود. غشاهای دارای ترشحات و خون از دام، خودداری از کشتار زنده در مناطق غیر مجاز، تهیه گوشت لازم از مناطق امن و تحت کنترل دامپزشکی، نگهداری لاشه دام تازه به طور کامل در یخچال به مدت 24 ساعت، روشهای حفاظت فردی در صورت تماس با ترشحات دام. و خون (دستکش، لباس بلند، چکمه، ماسک و عینک بپوشید)، برای جلوگیری از ناپدید شدن ویروس، از خوردن جگر خام و گوشت پخته و پخته خودداری کنید.

این سازمان توصیه می‌کند: تولیدکنندگان و افرادی که در کشتارگاه‌ها و مراکز بسته‌بندی کار می‌کنند، در صورت ایجاد زخم یا صدمه به پوست هنگام ذبح و در صورت بروز علائم، سریعاً با مراکز بهداشتی درمانی تماس بگیرند.

  امیر عبداللهیان بر جدیت ایران برای دستیابی به یک توافق خوب تاکید می کند

تب کریمه کنگو (CCHF) اولین بار در سال 1999 به طور رسمی و قطعی در کشور تأیید شد. روش‌های انتقال ویروس CCHF شامل گزش انسان از کنه‌های آلوده، تماس انسان با ترشحات و خون حیوانات آلوده و تماس فردی با بیمار مبتلا به این بیماری است. تب کریمه کنگو

دیدگاهتان را بنویسید