سامانه تامین آب شرب میناب به بهره‌برداری رسید

با حضور معاون آب و آبفای وزارت نیرو؛

سامانه آب شرب میناب در اقدامی جهادی با هدف تثبیت وضعیت آب شرب دومین شهر بزرگ هرمزگان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان

هاشم امینی مدیرعامل شرکت آبفای ایران در تشریح جزئیات این سامانه با بیان اینکه پایداری وضعیت آب شرب میناب به عنوان دومین شهر بزرگ هرمزگان و با تراکم جمعیت بالا از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: در این راستا و برای بهبود وضعیت آب شرب شهرستان میناب، 6 حلقه چاه پس از تجهیز و بهره برداری وارد مدار شد.

وی ظرفیت آبرسانی این منابع را 400 لیتر در ثانیه عنوان کرد و گفت: ارزش این پروژه 400 میلیارد ریال است که نیاز آبی یک شهر و 12 روستای همجوار را تامین می کند.

مدیرعامل شرکت آبفای کشور گفت: با راه اندازی این چاه ها وضعیت آب شرب جمعیت 98 هزار و 241 نفری میناب بهبود یافته است.

عبدالحمید حمزه پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان نیز از حساسیت وزارت نیرو و شرکت مهندسی آبفا در خصوص وضعیت آب شرب میناب قدردانی کرد و افزود: میناب یکی از پرجمعیت ترین شهرهای هرمزگان است و این سامانه جهادی است. اقدام برای عبور از تنش آبی تابستانی مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم توجه ویژه ای به تامین آب هرمزگان داشت و کار این سامانه نیز در راستای تحقق وعده دولت به مردم میناب برای تامین آب شرب با کیفیت و پایدار انجام شد.

حمزه پور به مشارکت آب منطقه ای در بهره برداری از این سامانه اشاره کرد و گفت: هم افزایی وزارت نیرو در استان هرمزگان و حمایت و حمایت استاندار هرمزگان نگرانی های تامین آب استان را نسبت به گذشته کاهش داده است. .آیا این خبر مفید بود؟