ساپینتو پدری بود که خانواده اش را کشت!

رضا رجبی بازیکن و مربی سابق استقلال در گفتگو با خبرزاشی درباره حواشی فینال جام خولا و اخراج ریکاردو ساپینتو گفت: چرا تیمی که در 100 دقیقه بازی گل خورده و دارد. روحیه برتر امروز به خاطر رفتار اشتباه سرمربی اش ناگهان به وجود آمد؟ واقعا دلم برای هواداران استقلال می سوزد.

وی افزود: شأن و شخصیت سرمربی استقلال این است که با چنین رفتاری به سمت مردم سنگ یا بطری آب پرتاب نکند! علم روانشناسی می گوید؛ دیوانگی یعنی تکرار یک اشتباه و انتظار نتیجه متفاوت! متاسفانه رفتار عجیب ساپینتو به نیمکت استقلال هم کشیده شد. دیدم دوستان پرتغالی و حتی خسرو حیدری رفتارهای عجیبی از خود نشان می دهند!

کارشناس فوتبال بومی ما ادامه داد: بعد از گل استقلال تازه وقت استراحت تیم ما بود. زمان تغییرات مناسب فرا رسیده است! کاری که پرسپولیس کرد را ما نکردیم. تعویض های درستی انجام دادند، بعد به جای اینکه تیم را آرام کنیم، آنقدر اوضاع را به هم ریختیم که می خواستیم با 7 مهاجم به دروازه آنها حمله کنیم! آخرین روش چیست؟ آن تغییرات چه بود؟

رجبی خاطرنشان کرد: وقتی مربی ای که پدر خانواده است در لحظات حساس نمی تواند تمرکز خود را حفظ کند و ناگهان سیستم عصبی اش خراب می شود، همان پدری را پیدا می کند که ناگهان اسلحه به دست می گیرد و خانواده اش را می کشد. ساپینتو تنه استقلال را خراب کرد و دو جام معتبر (لیگ برتر و حذفی) را از این تیم گرفت.

ساپینتو پدری بود که خانواده اش را کشت!

وی افزود: وقتی دو بال به نام های کایدی و محبی داریم چرا نمی توانیم از آنها به درستی استفاده کنیم؟ چرا از این دو بازیکن حمایت نشد؟ چرا سه تا یکی آنها را تنها گذاشتیم؟ مشخصا در چنین شرایطی به نظر می رسد تیم یحیی گل محمدی عالی کار می کند! پرسپولیس بدون شانس گل دربی را برد! این یعنی چی؟

رجبی ادامه داد: وقتی به نیمکت استقلال نگاه کردم، یتیم ترین تیم تاریخ استقلال را دیدم. کسی نبود که در زمین به بازیکنان کمک کند! اما در طرف مقابل افشین پیرانی، کریم باقری و یحیی گل محمدی را دیدیم، سه فرد باتجربه ای که در حساس ترین لحظات می توانستند بهترین تصمیم ها را بگیرند، اما هیچکس را از آن طرف نداشتیم! کسی که تصمیم درست می گیرد! باز هم جای تاسف است که همان طور که پرسپولیس ترسیده بود ما را ساپینتو نابود کردند.

بازیکن سابق استقلال تصریح کرد: واقعا خدا یحیی را در این فصل در آغوش گرفت! در مجموع، اگر به اتفاقات سال گذشته نگاه کنیم، متوجه می شویم که یحیی خیلی خوش شانس بوده است. وقتی ملوان در اصفهان یا دربی برگشت سپاهان را متوقف می کند، داور پنالتی را به خط دفاع پرسپولیس نمی دهد و در فینال حذفی ها که استقلال می تواند به راحتی در وقت اضافه برنده شود، سرمربی اش اخراج می شود، تیمش. در حال فروپاشی است، چه نشانه های دیگری وجود دارد؟ آیا می توان به اقبال یحیی گل محمدی اشاره کرد؟

رجبی گفت: من با جان و دل به این موضوع اعتقاد دارم، مهمترین دلیل این اتفاقات جفائی بود که با فتح الله متولد شد! نباید با او اینطور رفتار می شد. البته ساپینتو هم مقصر بود و شاید بزرگترین تقصیر خودش بود.

دیدگاهتان را بنویسید