سخنگوی ستاد انتخابات کشور درباره مهلت تبلیغات در مرحله دوم انتخابات توضیح داد

سخنگوی ستاد انتخابات کشور روز یکشنبه گفت: با تایید صحت انتخابات توسط شورای نگهبان و بر اساس ابلاغیه شماره 28 ستاد انتخابات کشور، دو نامزد راه یافته به دور دوم می توانند. کمپین را شروع کنید

به گزارش خبرگزاری موج


محسن اسلامی در گفتگویی افزود: آقایان مسعود بزیکیان و گفت جلیلی دو نامزدی که بیشترین آرا را به دست آورده اند به دور دوم راه می یابند و می توانند تبلیغات خود را تا ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 14 جولای آغاز کنند.

وی با تاکید بر ممنوعیت تبلیغات از ساعت 8 صبح روز پنجشنبه، رعایت قانون توسط نامزدها، ستادهای تبلیغاتی و حامیان آنها را در هنگام تبلیغات الزامی می داند.

سخنگوی ستاد انتخاباتی کشوری در خصوص آمادگی برای دور دوم انتخابات نیز گفت: از امروز توزیع تعرفه ها و اقلام انتخاباتی را در داخل کشور آغاز کرده ایم و امروز 15 استان و سپس 16 استان دیگر تا دور دوم انتخابات تعرفه های لازم و تعرفه را دریافت خواهند کرد. روز جمعه 15 تیرماه برگزار می شود.

اسلامی همچنین اضافه کرد: برای رای گیری برون مرزی به دلیل طولانی بودن مسافت، کرایه های مرحله اول و دوم را همزمان ارسال کردیم و هم اکنون کرایه های مرحله دوم در شعب خارج از کشور موجود است و هموطنان می توانند به همان شعبه مرحله دوم مراجعه کنند. اول رای دادند، اجازه دادند در مرحله دوم رای دهند.

بر اساس اطلاعیه ستاد انتخابات کشور و به استناد تبصره 8 ماده 31 قانون انتخابات ریاست جمهوری، هیأت امنای محترم صحت انتخابات مذکور را در تمامی حوزه های انتخابیه کشور تأیید کردند.

ستاد انتخابات کشور گزارش داد: لذا با توجه به مواد «13 و 14» قانون فوق الذکر و با توجه به اینکه هیچ یک از نامزدهای چهاردهمین دوره ریاست جمهوری موفق به کسب اکثریت مطلق آرا نشدند، گفت: انتخابات با رأی موافق برگزار می شود. نامزدهای اول و دوم مسعود البادزیکیان و سعید جلیلی که بیشترین آرا را کسب کردند در دو مرحله حضور خواهند داشت.

تاریخ مرحله دوم روز جمعه مورخ 1403/04/15 می باشد.

مرحله اول چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه ۱۷ تیرماه در سراسر ایران اسلامی و ۳۴۴ شعبه خارج از کشور برگزار شد.


آیا این خبر مفید بود؟