سرمربی ایتالیایی به تیم ملی فوتبال ایران اضافه شد

امیر گالنووی با اشاره به رکوردهای مانیکونه برای او و سایر ملی پوشان در ماموریت پیش رو آرزوی موفقیت کرد.

مانیکوه امروز به طور رسمی کار خود را با تیم ملی ایران آغاز کرد.

آشنایی با ستاد جدید تیم ملی

آنتونیو مانیکونه صبح امروز به عنوان بازیکن جدید تیم ملی فوتبال به بازیکنان معرفی شد. مربی 56 ساله ای که تجربه کار با تیم های مختلف را در کارنامه خود دارد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، آنتونی مانیکوه؛ او که متولد 6 مهر 1345 است، هم اکنون جدیدترین عضو کادرفنی تیم ملی است و پس از هفت سال حضور در کادر فنی تیم ملی سوئیس، حضور در تیم ملی ایران دومین تجربه ملی او در مربیگری است.

وی پیش از این مربیگری اینترمیلان (جوانان)، لاتزیو ایتالیا، تیم ملی سوئیس و بوردو فرانسه را برعهده داشته است و در آینده نیز به عنوان دستیار، نقشی را در تیم های مطرح فوتبال اروپایی، تیم ملی ایران تحت هدایت امیر بر عهده داشته است. ساخت قلعه را نیز بر عهده خواهد گرفت.

مانیکونه با سابقه حضور در دو جام ملت های اروپا در سال های 2016 و 2020 و همچنین جام جهانی 2018 نقش یکی از همکاران سرمربی تیم ملی ایران را در کنار ولادیمیر پتکوویچ ایفا می کند. سوئیس به همراه مانیکونه به مرحله یک هشتم یورو 2016 صعود کردند و پس از صعود از مرحله گروهی برای شکست فرانسه به مرحله یک چهارم نهایی یورو 2020 راه یافتند.

در جام جهانی 2018، سوئیس پس از تساوی مقابل برزیل و کاستاریکا و پیروزی مقابل صربستان از مرحله گروهی صعود کرد، اما در مرحله حذفی به سوئد باخت.

مانیکونه همچنین در طول دوران بازیگری خود برای تیم های مختلفی بازی کرد، از اینترمیلان و پالرمو گرفته تا پوشیدن پیراهن تیم ملی ایتالیا در بازی با استونی در مقدماتی جام جهانی 1994 زیر نظر آریگو ساکی معروف. تیمی که در نهایت همان سال در جام جهانی به مقام نایب قهرمانی رسید.

مانیکونه با تجربه بازی در تیم های مختلف اکنون جدیدترین بازیکن تیم ملی فوتبال ایران است و ماموریتش این است که با راهنمایی گالنووی و دیگر تیم ملی ایران را برای حضور در جام ملت های آسیا به بهترین شکل آماده کند. اعضای تیم

سرمربی ایتالیایی به تیم ملی فوتبال ایران اضافه شد

سرمربی ایتالیایی به تیم ملی فوتبال ایران اضافه شد

دیدگاهتان را بنویسید