«سلام فرمانده» گفتمان مهدویت را از جامعه نخبگان به توده مردم هدایت کرد


ساعت: 14:43
تاریخ انتشار: 1401/03/06
کد خبر: 1841879

آیت الله مدرسی، رئیس ستاد نماز جمعه مرکز یزد گفت: سرود فرماندهی درود بر گفتمان مهدویت از جامعه نخبگان به توده ها داشت و نشان داد که این گفتمان باید به جوامع بزرگ هم کشیده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش یزدرسا ، آیت الله سید محمدکاظم مدرسی در نماز جمعه این هفته با تسلیت شهادت امام صادق (ع) اظهار داشت: این یک بازتاب است.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که در زمان امام صادق(ع) وجود داشت تکانه های اقتصادی بود و ایشان علاوه بر همراهی با شیعیان خود باید رهنمودها و توصیه های سازنده ای داشته باشند که در روایتی خطاب به شیعیان آمده است که نوسانات بازار. و شوک های اقتصادی که گاه مناسب با آب و هوا است، سه اثر ناخوشایند دارد. اخلاق عمومی را از بین می برد، اعتماد، رضایت و خوش اخلاقی را از بین می برد، حاکمیت اقتصادی را تضعیف می کند، خانواده ها و حالت قدرشناسی را از بین می برد.

مدرسی با تاکید بر اینکه جامعه ما نیز از این مشکلات رنج می برد، گفت: سال گذشته مشابه سال گذشته در کشور مشکلاتی داشتیم. همه نگاه‌ها به برجام بود و انبارها خالی بود، روغن و مرغ فروخته نمی‌شد و تخم‌مرغ هم کمیاب بود.» برق برخی شهرها حدود 6 ساعت قطع بود و می‌گفتند باید قبول کنیم، بیماری تاج و تخت طغیان کرده است و ما دچار مشکل شده‌ایم. روزی 700 کشته و گفتند به خاطر این است که FATF را قبول نداریم.

  اهمیت «تعاملات نزدیک» برای احیای برجام

امام جمعه منطقه مرکزی یزد با تاکید بر اینکه نباید این حوادث را فراموش کرد و ناسپاسی کرد، افزود: برخی کارخانه داران و فعالان اقتصادی باید توجه داشته باشند که امکانات این مملکت شما را به جایی رسانده است. چرا تولید نمی کنید؟ چرا در برخی تولید می کنید که ذخیره می کنید و به درستی نمی فروشید.

وی خطاب به مغازه داران افزود: آقای مغازه دار چرا اجناس خود را صادقانه و با رعایت اصول تجارت عرضه نمی کنید؟ اینکه باید برای مردم بازار سیاه درست کنید از دیگر آثار منفی است که جامعه را محروم می کند. اعتماد و حقوق اجتماعی را از بین می برد و عده ای که مرتکب این اعمال منافی عفت و منافی عفت می شوند و از عدالت به دور هستند. در بازار مشغول هستند.

مدرسی تاکید کرد: حق یک کشور اسلامی و یک ملت را می گیرند و این یک خیانت بزرگ است و اثر بعدی که صادق بیان کرده این است که بر آرامش و امنیت اجتماعی تاثیر منفی می گذارد و آن را از بین می برد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به سرود فرمانده و تاثیرات وی در جامعه گفت: این سرود ویژگی هایی دارد که مورد استقبال مردم قرار می گیرد، اول اینکه این سرود مربوط به امام عصر(عج) می شود و تبدیل به آن می شود. برای ما روشن است که آنها امام عصر نور هستند که خاموش شدنی نیست و این سرود نشان می دهد که چقدر مردم در عشق خود گم شده اند.

  مراقب کلاهبرداری به بهانه خرید هدیه روز پدر باشید/ مجرمان سایبری قصد سرقت اطلاعات بانکی دارند!

مدرسی تصریح کرد: این سرود نشان داده است که باید گفتمان مهدویت را از سالن های همایش و کتاب های موجود در میادین به جامعه منتقل کنیم و از نخبگان به توده ها گسترش دهیم. و مهدویت را از اندیشه انحرافی منهای سیاست که سکولاریسم است وارد عرصه سیاسی کنند.

وی گفت: این سرود در واقع پمپاژ مهدویت واقعی است و مشی دینی، شجاعت و روحیه شهادت طلبی را در جامعه به زیبایی تشویق و ترغیب می کند.

مدرسی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به ریزش ساختمان در آبادان و تسلیت به خانواده جانباختگان این حادثه گفت: این حادثه هشداری است برای دست اندرکاران ساخت و ساز شهری اعم از مالکان ساختمان ها، پیمانکاران. ارگان ها و مسئولان، شهرداری ها و شوراهای شهر.

وی افزود: گذشته ما ساختمان هایی چند صد ساله برایمان به جا گذاشته است که هنوز تخریب نشده اند و رنگ گنبدها در چند صد سال تغییر نکرده است، اما بنای ناتمام با نگاه اقتصادی سنجیده به این روند در حال فروریختن است. «و نگاه عملی و مهندسی و توجه به حفظ جان و مال مردم در آن لحاظ نمی شود.

مدرسی در بخشی دیگر از سخنان خود بر ساخت تفرجگاه های خصوصی برای بانوان تاکید کرد و گفت: مسئولان باید در ساخت مدارس، کوچه ها و سایر اماکن خصوصی برای تقویت بنیه فکری، معنوی و عملی بانوان تلاش کنند.

وی به دختران توصیه کرد که عزت نفس خود را تقویت کنند زیرا ارزش خانم بودن و ارزش دختر بودن در فرهنگ اسلامی و اجتماعی بسیار بالاست و نباید روی جریانات غربی و پمپاژ منفی بافت های غربی به سمت زنان کار کرد.

  شهرداری یاسوژ نمی تواند حقوق کارگرانش را بدهد/ سابقه کار پیمانکاران در شهرداری یاسوژ چیست؟ + تصاویر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید