سنجش سلامت 30 هزار دانشجوی سال اول قزوینی / شناسایی 802 دانش آموز دیرآمد در طرح سنجش سال گذشته

معرفت احمدی در این نشست گفت: برنامه ریزی برای اجرای صحیح ارزیابی، اطلاع رسانی، تامین و آموزش نیروی انسانی، ایجاد هماهنگی های لازم با ستاد ثبت نام استان، شناسایی و ارجاع دانش آموزان جدیدالورود با مشکل سلامت به سازمان بهزیستی استان از جمله مواردی است که مسئولیت های این ستاد

وی افزود: پیشگیری از بروز و تشدید بیماری ها، کمک به ارتقای کیفیت آموزشی، بررسی میزان شیوع اختلالات، تهیه گواهی سلامت، ارائه توصیه های بهداشتی، آموزشی و روانی به والدین و نوآموزان از اهداف اصلی سنجش آمادگی جسمانی است. ستاد هماهنگی سلامت.به دبستان.

رئیس اورژانس آموزش و پرورش استان قزوین گفت: سال گذشته از مجموع یک میلیون و 670 هزار و 530 نوآموز و پیش دبستانی که در کشور مورد سنجش قرار گرفتند، 1.6 درصد از این تعداد متعلق به استان قزوین بود.

وی گفت: 27 هزار و 703 نفر در 20 پایگاه در استان قزوین در سال 1400 مورد سنجش قرار گرفتند که تقسیم بندی جنسیتی آنها با میانگین کشوری مطابقت دارد و 48.8 درصد دختر و 51.2 درصد پسر هستند.

سال گذشته بیش از 27000 دانش آموز بهداشت مورد آزمایش قرار گرفتند


این مسئول گفت: سال گذشته 3 هزار و 600 نوآموز و 24 هزار و 52 نوآموز در بدو ورود مورد ارزیابی قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: سابقه دوره پیش دبستانی در سال گذشته به دلیل تاج نشینی کاهش یافت و بر اساس میانگین کشوری 44 درصد نوآموزان سابقه پیش دبستانی داشتند که این رقم در استان قزوین نزدیک به 45 درصد است.

  تحول اخلاقی و گسترش معنویت از مهمترین دستاوردهای انقلاب 43 ساله است

احمدی بیان کرد: میانگین بی سوادی پدر در کل کشور 2.5 درصد است که در استان قزوین 1.7 درصد و متوسط ​​بی سوادی مادر در کل کشور 3.1 درصد و استان قزوین 1.6 درصد است و ما هستیم. در میان استان های دارای سواد والدین.

وی با اشاره به نتایج پایگاه تخصصی استان قزوین در سال گذشته گفت: از بین 27 هزار نوآموز که مورد ارزیابی قرار گرفتند 802 نفر در مقطع دیرآموز شناسایی شدند.

رئیس آموزش و پرورش اورژانس استان قزوین افزود: همچنین 94 کارآموز با مراکز مراقبت اجتماعی آشنا بودند و 12 نفر کمتر آموزش دیده و در مراکز اجتماعی حضور داشتند. در بخش شنوایی 3 نفر در مدارس اورژانس و 24 نفر در مراکز تلفیقی حضور داشتند.

بومی سازی و استانداردسازی آزمون های آمادگی تحصیلی


وی با اشاره به شناسایی 25 دانش آموز مبتلا به اوتیسم در سنجش سلامت سال گذشته، گفت: در سال گذشته در مجموع 1024 دانش آموز دارای اختلالات سلامت و یادگیری شناسایی شدند که حدود 4 درصد از کل افراد مورد ارزیابی را شامل می شود.

احمدی گفت: 20 پایگاه اصلی ثابت و سیار در تمامی حوزه های آموزشی و یک پایگاه تخصصی در مرکز استان قزوین برای اجرای طرح سنجش سلامت پیش بینی شده است.

وی گفت: قیمت سنجش سلامت امسال 60 هزار تن است که 10 درصد کل آن نیم بها و 5 درصد از شرکت کنندگان در طرح رایگان خواهد بود.

این مسئول ادامه داد: ارزشیابی نوآموزان عشایری استان و ارزشیابی نوآموزان معرفی شده از سوی سازمان بهزیستی کاملا رایگان است.

  روایت فاصل میبدی از دیدار هاشمی با دانشمندان کوم; هاشمی رفسنجانی از رهبری "مادام العمر" نگران است

وی افزود: آزمون های آموزشی تحصیلی امسال بومی سازی و استاندارد شده و کاملا تغییر کرده است.

احمدی در پایان گفت: هدف ما در سال جاری ارزیابی 30 هزار نوآموز قبل از ثبت نام و سن پیش دبستانی است و طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی 21 هزار دانش آموز در بدو ورود به کلاس اول به طور رسمی از تاریخ ثبت نام آغاز می شود. 25 تیرماه در استان قزوین و شروع به ارزیابی نوآموزان «پیش دبستانی از مرداد ماه خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید