سوریه و ترکیه برای مذاکره در عراق نشست مشترک برگزار می‌کنند

رسانه های سوری از هماهنگی و تامین تمهیدات لازم برای نشست آتی سوریه و ترکیه در بغداد خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری موج


منابع خبری سوریه آنها گزارش دادند که به زودی دیداری بین مقامات سوریه و ترکیه برگزار خواهد شد عراق اتفاق خواهد افتاد.

روزنامه سوری «الوطن» در این باره می نویسد: تصمیمات جدی برای بازگشت طرف های سوری و ترکیه به میز مذاکره وجود دارد.

الوطن افزود: این نشست آغاز یک روند طولانی مذاکرات خواهد بود که می تواند به توافقات سیاسی و میدانی منجر شود.

بر اساس این گزارش، «طرف ترکیه‌ای از مسکو و بغداد خواسته است تا برای گفت‌وگوی دوجانبه با طرف سوری بدون حضور شخص ثالث و به دور از رسانه‌ها بر سر میز مذاکره بنشینند و در مورد احیای روابط دو کشور گفتگو کنند.» “

پیشتر بشار اسد رئیس جمهور سوریه در جریان سفر الکساندر لاورنتیف، فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه به سوریه گفت: کشور من از همه ابتکارات مرتبط با روابط با ترکیه که مبتنی بر حاکمیت کامل سوریه و مبارزه است استقبال می کند. علیه انواع تروریسم و ​​سازمان های تروریستی.

بشار اسد با تاکید بر اینکه این ابتکارات نشان دهنده عزم و اراده کشورهای ذیربط برای ایجاد ثبات در سوریه و کل منطقه است، گفت: سوریه همواره با همه ابتکارات مرتبط برخورد مثبت و سازنده داشته است و موفقیت و ثمربخشی هر ابتکار مدیون است. احترام به حاکمیت و ثبات کشورهای مبدأ.

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه با تاکید بر حمایت کشورش از همه ابتکارات مرتبط با روابط سوریه و ترکیه گفت: به نظر می رسد شرایط کنونی برای موفقیت میانجیگری بیش از هر زمان دیگری مناسب است.

وی در پایان گفت: روسیه آماده پیشرفت در مذاکرات است و هدف این است که بتوانیم روابط سوریه و ترکیه را احیا کنیم.آیا این خبر مفید بود؟