سیار؛ این یک خطر جدی برای حافظه بلند مدت است

ساعت: 20:56
تاریخ انتشار: 1400/10/30
کد خبر: 1802167

مریم معتمدی گفت: شبکه های اجتماعی در درازمدت تاثیر شدیدی بر عملکرد مغز انسان دارند و تهدیدی جدی برای حافظه بلند مدت هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ یک نویسنده البرزی به تیتریک می گوید: نسل های دهه اول و دوم انقلاب بیشتر اطلاعات را در حافظه خود نگه داشته و با کتاب آشنا بوده اند، اما جوانان و نوجوانان امروزی تلفن همراه را دوست و همراه خود می دانند.

مریم معتمدی ادامه داد: افراد مسن جامعه تمام شماره تلفن اقوام خود را نگه می دارند اما نسل جوان همه شماره ها را در تلفن همراه خود نگه می دارند.

وی گفت: با یک مقایسه ساده و سطحی می توان متوجه شد که تلفن های همراه خطری جدی برای حافظه بلند مدت دارند.

معتمدی گفت: کتاب به عنوان آخرین معجزه انتخاب شد زیرا هیچ چیز مانند کتاب نمی تواند انسان را به سعادت، کمال و تکامل برساند.

وی ادامه داد: افرادی که با کمال انسانیت دشمنی دارند برای دور نگه داشتن مردم از یادگیری گام بر می دارند.

این نویسنده می گوید: «شبکه های اجتماعی مردم را از خود دور کرده اند و ما همچنان در تلاش هستیم تا ارزش های خود را به دست آوریم.

معتمدی افزود: کتاب در فرهنگ ما مقدس است و همه ایران را با کتاب ها و کتابخانه هایش می شناسند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون وظیفه ماست که با مطالعه این گنجینه گرانبها را حفظ کنیم و اگر از مطالعه کتاب لذت می بریم آن را با دیگران به اشتراک بگذاریم.

  مهم‌ترین مأموریت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حفاظت از نظام و امنیت پایدار / برنامه‌های محرومیت‌زدایی سپاه در سال 1401 بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید