سیدرضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز: زن با حجاب صاحب دارد. اما معلوم نیست زن کی بی حجاب است و باید مجازات شود

سیدرضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز: زن با حجاب صاحب دارد.  اما معلوم نیست زن کی بی حجاب است و باید مجازات شود

سید رضا اکرمی می گوید: زن باحجاب صاحب دارد و صاحبش شوهرش است. اما خانم بیحجاب خوب و آزاد است. یعنی معلوم نیست کیه؟ مال شوهرش هست؟ مال نامحرم است یا مال کیست؟

سید رضا اکرمی از جامعه روحانیت مبارز با اشاره به حواشی به وجود آمده درباره موضوع «حجاب» در جامعه می گوید: باید به مسائل مهمی در خصوص حجاب توجه کنیم. اولین نکته این است که حجاب یک موضوع دینی و سیاسی است که رهبر معظم انقلاب نیز بر آن تاکید داشتند. پوشش قطعاً مصونیت و محبوبیت هم برای زنان و هم برای جامعه است، پس باید با آیات و روایات قرآنی آن را نهادینه کنیم تا زنان به حجاب قانع شوند.

وی افزود: هیچکس حق ندارد حجاب را سلیقه ای بداند چرا که حجاب بر اساس قرآن، روایات و جامعه است. در مقابل حجاب و بی حجابی باید نظام پاداش و کیفر داشته باشیم. به راستی اگر خانم و دختری با حجاب به مدرسه، دانشگاه یا خیابان برود، باید جایگاهی والا، والا و ارزشمند داشته باشد.

این زنی که گشاد است و حجاب و عفاف را رعایت نمی کند و به محرم و نامحرم اهمیت نمی دهد باید مجازات شود. زیرا جامعه ثبات و نظم می خواهد و ابتذال را برنمی تابد. به عنوان مثال، اگر راننده قوانین را رعایت نکند، مشکل ایجاد می کند و همه ماشین ها با یکدیگر تصادف می کنند.

اکرمی می گوید: زنان بی حجاب باید زنان بی حجاب را جمع کنند و به آنها بگویند که چه خوبی در بی حجابی می بینید؟ ما عفت و وقار را از طریق حجاب خود می بینیم. زن محجبه صاحب دارد و صاحبش شوهرش است. اما خانم بیحجاب خوب و آزاد است. یعنی معلوم نیست کیه؟ مال شوهرش هست؟ مال نامحرم است یا مال کیست؟

  مشارکت در بیماری های ویروسی تک چشمی و در آلرژی ها دو چشمی است

ادوار نماینده مجلس می گوید: به زنان بی حجاب بگوییم در ایران زندگی می کنید یا در آمریکا، لندن، پاریس یا فرانسه؟ شما در ایران زندگی می کنید که نامش جمهوری اسلامی است. جمهوری یعنی مردم و اسلام یعنی آنچه خدا می گوید، قرآن می گوید، پیامبر و ائمه می گویند وضو و موسسات فقه اسلامی.

می گوید: بیا و وجداناً بررسی کن، از پاییز پارسال که به بهانه مهسا امینی شورش ها به پا شد و گسترش یافت، ببین کی از ما بر ارزشش افزوده است و کدام یک از ما مصونیت و صمیمیت و احترامش را در جامعه بیشتر کرده است. ? به ما بگویید، شاید ما متوجه نمی شویم یا اشتباه می کنیم. آنها باید به ما بگویند تا بتوانیم کار را درست انجام دهیم و بدانیم که در یک خیال پردازی زندگی نمی کنیم.

اکرمی می گوید: برای مقابله با حجاب باید کار فرهنگی انجام دهیم. الان 34 دستگاه داریم که باید در ادارات، سازمان ها، آموزش و پرورش و… کار کنند. در مورد حجاب در ادارات، خانمی که خدمتکار و کارمند ماست، خانمی که پرستار است، ببینید چطور کار می کند و فردی که پشت اپراتور نشسته است، چطور کار می کند و زندگی می کند تا موضوع را روشن کنیم. و بگیر و گره بزن و… مرحله بعدی داستان است. من به شدت معتقدم که بسیاری از محجبه ها نماز نمی خوانند و با خدا و قرآن مشکل دارند. چون کسی که نماز می خواند می داند که برای صحبت با خدا باید حجاب داشته باشد.

  آخرین آمار ویروس کرونا در ایران 27 خرداد 1402: فوت 5 نفر در شبانه روز گذشته / شناسایی 64 بیمار جدید مبتلا به کرونا

دیدگاهتان را بنویسید