سیستم هشدار آب و هوا/باران در مسیر ایران

سیستم هشدار آب و هوا/باران در مسیر ایران

سازمان هواشناسی نسبت به ورود سامانه بارشی به کشور و تشدید بارندگی ها در برخی مناطق و غلبه جریان های خزری در 5 استان امروز هشدار داد.

پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و چشم‌انداز سازمان هواشناسی نشان می‌دهد که طی 24 ساعت آینده بارش باران و وزش باد شمالی در سواحل دریای خزر و شرق اردبیل ادامه دارد. همچنین امروز در شمال شرق، شرق، مرکز و دامنه های جنوبی البرز، جنوب سمنان و تهران، جنوب خوزستان، فارس و بوشهر وزش باد و گرد و خاک پیش بینی می شود.

فردا فقط در گیلان و مازندران بارش خفیف و در مناطق شمال شرق، شرق، جنوب شرق و مرکز وزش باد و گرد و خاک ادامه دارد.

روزهای جمعه و شنبه هفته آینده در شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد پیش بینی می شود و در سایر مناطق کشور جو آرام و پایدار برقرار است و افزایش نسبی دما به ویژه وجود خواهد داشت. در سواحل شمالی کشور

از اواخر وقت شنبه با ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور در شمال غرب و بخش هایی از شمال شرق کشور رگبار پراکنده خواهد بود. یکشنبه هفته آینده بارش ها در سواحل شمال غرب و غرب دریای خزر تشدید می شود و کل نوار شمالی کشور را فرا می گیرد.

امروز در نیمه غربی خلیج فارس و دریای خزر طوفانی و تا 5 روز آینده در شرق دریای عمان طوفانی است.

شرح سامانه: بهره برداری از سامانه بارشی و مدیریت جریانات خزری

مهلت: چهارشنبه 21/04/1402

نوع خطر: رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقتی

  سلطان گفتمان انقلاب اسلامی عدالت اجتماعی است/ حق و باطل سازش نیست

حوزه اثر:

چهارشنبه 21/04/1402: گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل و شمال شرق آذربایجان شرقی.

اثر خطر: احتمال آبگرفتگی جاده ها، لغزندگی جاده ها، احتمال جاری شدن آب، رعد و برق، باد، در مناطق مستعد گرد و غبار، احتمال آسیب به سازه های موقت مانند بنرها، داربست ها و بیلبوردها و احتمال شکستن درختان کهنسال.

توصیه: از اسکان و چادر زدن در حاشیه رودخانه ها و بستر رودخانه ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها، احتیاط در مسافرت های خارج از شهر، احتیاط در فعالیت های کوهنوردی و حرکت عشایری، آماده سازی ارگان های اجرا و پشتیبانی، پاکسازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها اجتناب شود. و مخازن

توضیحات سیستم: افزایش گرادیان فشار در سطح زمین

زمان شروع: چهارشنبه 21.04.1402

مهلت : جمعه 23/04/1402

نوع خطر: بادهای نسبتاً قوی تا شدید در مناطق مستعد گرد و غبار می وزد

حوزه اثر:

چهارشنبه 21/04/1402: خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، یزد، کرمان، شمال شرق فارس، جنوب تهران، قم، مرکزی، شمال و شرق اصفهان، بوشهر، خوزستان و ایلام غربی.

پنجشنبه 22/04/1402: خراسان جنوبی، خراسان رضوی، کرمان، یزد، شرق اصفهان، شرق و جنوب سمنان، قم، مرکز و جنوب تهران.

جمعه 23/04/1402: نیمه جنوبی خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان و شرق فارس.

اثر خطر: در مناطق مستعد گرد و غبار، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال آسیب به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنرها، بیلبوردها، داربست ها و سازه های موقت، احتمال سقوط اجسام از ارتفاع و احتمال شکستگی. نهال ها و درختان کهنسال

توصیه: پرهیز از حرکت غیرضروری بیماران تنفسی، سالمندان و کودکان، پرهیز از کوهنوردی در بیابان، احتیاط در هنگام رانندگی در جاده ها، اطمینان از استحکام سازه های موقت، احتیاط در حین فعالیت های ساختمانی، احتیاط هنگام عبور و پارک کردن خودروها در جاده ها. کناره های ساختمان های نیمه کاره و درختان کهنسال و احتیاط در فعالیت های کشاورزی.

  ماجرای اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی / عکس

توضیحات سیستم: افزایش شدید گرادیان فشار در سطح زمین همراه با قانون باد 120 روزه

زمان شروع: چهارشنبه 21.04.1402

مهلت : جمعه 23/04/1402

نوع خطر: وزش باد شدید، ایجاد گرد و غبار و در مناطق مستعد طوفان شن

حوزه اثر:

چهارشنبه 21/04/1402: نیمه شرقی خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان.

پنجشنبه 22/04/1402: جنوب شرقی خراسان رضوی، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان.

جمعه 23/04/1402: جنوب شرقی خراسان رضوی، نیمه شرقی خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان.

اثر خطر: طوفان شن در بستر خشک رودخانه ها، افزایش گرد و غبار، کاهش دید و کیفیت هوا، آسیب به تجهیزات شهری و برون شهری مانند سقوط بنرها، تابلوهای تبلیغاتی، تیرهای برق، داربست ها و سازه های موقت، سقوط اجسام از ارتفاع و شکستن نهال ها و درختان کهنسال.

توصیه: از قرار گرفتن در فضای باز و بدون ترافیک جاده، اطمینان از استحکام سازه های موقت، اجتناب از فعالیت های ساختمانی، دوری از ترافیک، پارک خودروها در کنار ساختمان های نیمه کاره و درختان کهنسال و باغبانی و فعالیت های کشاورزی خودداری کنید.

توضیحات سیستم: افزایش سرعت باد و افزایش ارتفاع موج

مهلت: پنجشنبه 22/04/1402

نوع خطر: افزایش سرعت باد تا 38 گره و افزایش ارتفاع موج بین 1 تا 2 متر در سواحل و بیش از 2 متر در سواحل استان های بوشهر و خوزستان.

منطقه عملیاتی: مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس، در نواحی ساحلی و دورافتاده استان های بوشهر و خوزستان.

اثر خطر: غرق شدن شناگران و غواصان، اختلال در تردد دریایی با شناورهای سبک و نیمه سنگین و ماهیگیری، اختلال در تردد کشتی‌های مسافربری و آسیب به تورهای ماهیگیری و قفس‌های پرورش ماهی و اختلال در فعالیت‌های دریایی ساحلی و فراساحلی.

  قوانین رتبه بندی معلمان برای بسیاری از معلمان اعمال نمی شود

توصیه: پرهیز از فعالیت های شنا و غواصی، جلوگیری از تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین و ماهیگیری و انجام فعالیت های تفریحی دریایی، اتخاذ تدابیر لازم برای تردد شناورهای تجاری و فعالیت های دریایی فراساحل.

دیدگاهتان را بنویسید