سیلاب در انتظار ۱۵ استان‌ کشور

سازمان هواشناسی با صدور هشدار سیل ناگهانی در برخی استان ها از فعالیت سامانه بارشی تا روز چهارشنبه در 15 استان و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج


بر اساس نقشه های همدیدی و چشم انداز سازمان هواشناسی امروز در برخی مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز در استان های زنجان، قزوین، تهران و سمنان بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

فردا دوشنبه در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و کوه های البرز تا ساعاتی دیگر رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

این شرایط در روزهای سه شنبه و چهارشنبه در شمال غرب، نیمه غربی سواحل دریای خزر، ارتفاعات مرکزی و غربی البرز، رگبار و رعد و برق ظاهر می شود.

بعدازظهر پنجشنبه در برخی مناطق ارتفاعات شمال غربی و مرکزی البرز بارش پراکنده پیش بینی می شود.

از امروز تا بعدازظهر چهارشنبه در برخی مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان، مناطق بالاتر هرمزگان و کرمان افزایش ابر و رگبار پراکنده محتمل است. از امروز تا چهارشنبه در شمال شرق، شرق، جنوب شرق، بخش‌هایی از مرکز کشور، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و از دوشنبه تا چهارشنبه در غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید و پدیده گرد و غبار انتظار می رود و کیفیت هوا بدتر می شود.

طی امروز و فردا در دریای خزر، شرق دریای عمان، خلیج فارس و تنگه هرمز ناآرامی است.آیا این خبر مفید بود؟