سیگنال منفی برجام به بازار ارز/ پیش بینی جالب قیمت دلار در روزهای آینده

سیگنال منفی برجام به بازار ارز/ پیش بینی جالب قیمت دلار در روزهای آینده

روز جدید کارشناسان بر این باورند که بلاتکلیفی نسبت به آینده اقتصادی کشور چه در حوزه مذاکرات و چه در سیاست های کلان دولت، نوعی ابهام را در همه بازارها ایجاد کرده است.

بازار ارز در روزهای اخیر کمترین نوسانات را داشت به طوری که در آخرین معاملات روز گذشته تنها 20 تومان افزایش قیمت داشت.

به نظر می‌رسد فعالان بازار با توجه به شرایط برجام وارد فاز محتاطانه شده‌اند و این امر بازار را به سرعت نسبت به اخبار مثبت و منفی واکنش نشان می‌دهد، اما اکنون نسبت به اخبار برجام حساسیت بیشتری دارد.

این در حالی است که طی چند روز گذشته اخباری مبنی بر احتمال دور جدید مذاکرات برجام منتشر شده است که باعث شده فعالان بازار در خرید و فروش کمی محتاط باشند. این در شرایطی است که از سوی دیگر جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در اظهارات اخیر خود درباره برجام اعلام کرده است که جو بایدن تمایلی به حذف سپاه از فهرست سازمان های تروریستی ندارد. بخشی از مذاکرات در چارچوب برجام.

برخی از کارشناسان معتقدند این خبر می تواند انتظارات صعودی معامله گران را تحت تاثیر قرار دهد.

قریب آبادی همچنین گفت: اروپایی ها در سال های اخیر کوچک ترین قدمی در زمینه رفع تحریم ها برنداشته اند.

اما کارشناسان بر این باورند که بلاتکلیفی در آینده اقتصادی کشور چه از منظر مذاکرات و چه در سیاست کلان دولت، نوعی بلاتکلیفی در تمامی بازارهای مالی و کالایی ایجاد کرده است. در نتیجه، سرمایه گذاران در حال حاضر خرید و فروش زیادی انجام نمی دهند.

  25 دی; مرگ و میر ناشی از کرونا به 18 نفر کاهش یافت / کرونا در 18 استان کشور جان خود را از دست داد

به گفته آنها، دلار اکنون در محدوده کمی در نوسان است و معامله گران بازار سود چندانی از این وضعیت نمی برند. به خصوص که شرایط اقتصادی کشور غیرقابل پیش بینی است و بازارها در رکود به سر می برند. در نتیجه فعالیت های سرمایه گذاران بسیار محتاطانه شده است و در واقع بازارها بیشتر از مذاکره منتظر اخبار قطعی هستند.

همانطور که در گزارش ها مشاهده می شود در حال حاضر قیمت دلار در بازار تهران حدود 31 هزار و 700 تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید