شرایط بهره مندی بیمه شدگان از «هدیه ازدواج»

با توسعه خدمات الکترونیک و ارائه برخی از مهمترین و پرتقاضاترین خدمات تامین اجتماعی به صورت حضوری، امکان ثبت درخواست برای دریافت کمک های این سازمان بیمه ای فراهم شده است. افراد تحت پوشش این سازمان می توانند با مراجعه به سامانه آفلاین es.tamin.ir درخواست خود را ثبت کنند و بدون مراجعه غیر ضروری به شعب خدمات و تسهیلات دریافت کنند. یکی از این مزایا کمک هزینه ازدواج است. معاون نظارت و تعهدات کوتاه مدت اداره کل امور بیمه ای سازمان بیمه های اجتماعی در این خصوص می گوید: بیمه شده برای بهره مندی از هدیه ازدواج باید در مدت 5 سال حداقل 720 روز سابقه خدمت داشته باشد. قبل از تاریخ ازدواج.کار داشته باشید

هدیه عروسی معادل یک ماه حقوق است

به گفته محمد بیندریان کمک هزینه ازدواج یا هدیه ازدواج این سازمان به بیمه شدگان برای تشویق کارکنانی است که هدفشان تشویق بیمه شده به ازدواج و بچه دار شدن است.

بیمه شدگان اجتماعی در صورتی که در زمان اولین ازدواج دو سال سابقه پرداخت بیمه داشته باشند بر اساس کسر حق بیمه معادل یک ماه حقوق هدیه ازدواج دریافت می کنند و زن و شوهر هر دو بیمه شده باشند. سازمان حراست این هدیه به هر دوی آنها رایگان پرداخت می شود.

بیندریان افزود: بیمه شدگان برای دریافت کمک هزینه ازدواج باید دارای شرایط مندرج در ماده 85 قانون تامین اجتماعی باشند. یکی از شروط مهم دریافت این کمک، داشتن سابقه کار می باشد به طوری که بیمه شده در مدت 5 سال قبل از تاریخ ازدواج حداقل 720 روز کار کرده و حق بیمه توسط کارفرما پرداخت شده باشد. ضمناً در تاریخ عقد، رابطه شغلی بیمه شده با کارفرما قطع نشده و عقد دائم بوده و در دفتر رسمی ازدواج درج شده است.

  حمله تند پرسپولیس به ساپینتو

معاون نظارت و وظایف کوتاه مدت اداره کل امور بیمه ای سازمان بیمه های اجتماعی با بیان اینکه بیمه شدگان برای دریافت این تسهیلات نیازی به مراجعه حضوری ندارند، گفت: متقاضی می تواند با ثبت نام در سامانه، حمایت کوتاه مدت دریافت کند. سامانه es.tamin .ir و با مراجعه به منوی مدت بیمه برای درخواست کمک ازدواج، تنها با وارد کردن تاریخ ازدواج و کد ملی همسر، درخواست خود را برای دریافت این کمک ثبت کنید.

به گفته این مسئول در سال گذشته 101 هزار و 299 سند ثبت شد که بر این اساس مبلغ 508 میلیارد تومان از سوی سازمان تامین اجتماعی به بیمه شدگان واجد شرایط پرداخت شد. مبلغ کمک هزینه ازدواج برابر است با مجموع دستمزد و مزایای مشمول کسر حق بیمه ظرف 2 سال قبل از تاریخ ازدواج تقسیم بر 24 و در صورتی که مبلغ محاسبه شده کمتر از حداقل دستمزد در تاریخ ازدواج باشد. مبلغ مقرر به حداقل دستمزد سال ازدواج افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید