شرایط پذیرش بدون آزمون دانشگاه فرهنگیان چیست؟

شرایط پذیرش بدون آزمون دانشگاه فرهنگیان چیست؟

دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد؛ در نظر دارد بر اساس آیین نامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، «پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره کارشناسی ارشد» از بین داوطلبان علمی دوره کارشناسی پیوسته (دوره های روزانه و شبانه) با موارد ذیل پذیرفته شود. شرایط نیمسال اول سال تحصیلی 1403-1402 در دوره کارشناسی ارشد عادی (رشته های مشمول نظام پذیرش) کارشناسی ارشد متعهد به خدمت پذیرش می شود.

الزامات برای متقاضیان

1- دانشجویان پیوسته ورودی سال تحصیلی 98-1397 که پس از شش سال و نیم تحصیل، حداقل سه چهارم کل واحدهای تحصیلی را تکمیل کرده باشند، نسبت به میانگین کل بیست درصد برتر دانشجویان. یک رشته و یک ورودی (از دوره عمومی) ساعات شبانه روز) و حداکثر برای مدت هشت نیمسال تحصیلی.

دانشجویانی که شش ترم تحصیل می کنند باید از نظر میانگین کل در 20 درصد برتر در مقایسه با میانگین کل هشت ترم تحصیلی دانشجویان در همان رشته و رشته های مختلف باشند (در گواهی دانشگاه مبدا همان رشته و گرایش های متفاوت را ذکر کنید. اجباری است).

حداقل معدل انباشته در پایان ترم ششم برای تمامی رشته های متقاضی 17 است و متقاضیان باید حداکثر تا 31 شهریور دوره کارشناسی خود را تکمیل کنند.

پذیرش فقط توسط دانشجویان دانشگاه های دولتی (شامل سامانه پذیرش)، معارف و دانشگاه امام صادق (ع) انجام می شود. دانشجویان مقطع کارشناسی در دوره های مجازی، مکاتبه ای یا غیرحضوری، پردیس های بین المللی، پردیس های خودگردان دانشگاه های دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، مؤسسات آموزش عالی آزاد، مراکز آموزش عالی، دانشگاه های جامع پژوهشی – کاربردی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه های وابسته به دستگاه های اجرایی، دارندگان مدرک معادل لیسانس مجاز به شرکت در فراخوان نمی باشند. مدارک این دسته از دانشجویان در صورت مراجعه ترتیب اثر داده نخواهد شد.

دانشجویان سایر دانشگاه ها به شرط داشتن معدل کل 18.5 یا بالاتر و کسب یکی از افتخارات زیر برای پذیرش در نظر گرفته می شوند.

دانشجویانی که دارای محکومیت انضباطی (از هیأت انضباطی دانشگاه یا وزارت عاطف) با هر مدرک و رتبه باشند، مجاز به ورود به مقاطع بالاتر از طریق سهمیه استعداد درخشان نیستند (این موارد باید به تایید حراست دانشگاه مربوطه برسد). و دانشگاه حق دارد در هر مرحله از ثبت نام، پذیرش، آموزش و حتی فارغ التحصیلی طبق قوانین و مقررات با دانشجو برخورد کند.

شرط ورود به دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه فرهنگیان داشتن 24 سال سن می باشد، داوطلبانی که مدت خدمت خود را به پایان رسانده باشند حداکثر دو سال به سن آنان اضافه می شود.

صلاحیت تحصیلی کلیه متقاضیان توسط کمیته منتخب از گروه آموزشی حوزه های مربوطه بررسی می شود و دانش آموزانی که موفق به کسب حد نصاب لازم (50 درصد از کل امتیازات) شوند به ترتیب اولویت و در حدود پذیرفته خواهند شد. چارچوب ظرفیت دریافت مصوبات

انتخاب نهایی داوطلبان پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد با احتساب معدل 30 درصدی داوطلب و نتیجه مصاحبه سنجش عمومی و تخصصی 70 درصد محاسبه می شود.

رتبه نهایی متقاضی برای پذیرش نهایی تنها با اعمال ضریب 30 (معدل شش ترم متقاضی) و 70 (کمیته انتخابی) مشخص و اعمال خواهد شد. بنابراین، رتبه دانشجویان در 20 درصد برتر لیست اولیه، ملاک نهایی پذیرش نیست.

مبنای ارزیابی، بررسی مدارک و مدارک با توجه به فرم تکمیل شده و امتیاز کسب شده در فرآیند مصاحبه می باشد.

ثبت نام در این فراخوان به معنای پذیرش نهایی نیست و دانشگاه فرهنگیان دارای اختیارات لازم برای رد یا پذیرش درخواست متقاضیان بوده و موظف به تکمیل ظرفیت پذیرش خود نمی باشد.

پذیرش دانشجویان انتقالی از خارج از کشور، دانشجویانی که از دانشگاه های خارج از کشور مدرک لیسانس گرفته اند، دانشجویانی که بدون آزمون وارد مقطع کارشناسی شده اند و همچنین دانشجویان دارای وقفه در مقطع کارشناسی با ضوابط این دعوتنامه امکان پذیر نمی باشد.

برای خانم هایی که در مقطع کارشناسی فرزندی به دنیا آورده اند و بدون توجه به سن و با تایید دانشگاه از مرخصی بارداری یا زایمان استفاده کرده اند حداکثر مدت مجاز ده نیمسال می باشد.

در صورتی که برای تعیین رتبه 20 درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی که بیشترین دوره را با آن ها گذرانده اند و مدت زمان مجاز تحصیل خود، بین این دسته از دانشجویان مقایسه شود، می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون بهره مند شوند. همچنین 8 ترم است.

رتبه های اول تا بیستم رتبه بندی نهایی المپیادهای علمی دانشجویی تنها با پیشنهاد دبیرخانه المپیاد و سازمان سنجش آموزش کشور و بالاتر از ظرفیت پذیرش با آزمون، برای ورود به همان رشته انتخابی یا رشته های مرتبط پذیرفته می شوند.

در صورت گذراندن مراحل اداری و اخذ مجوزهای مربوطه، دانشجوی پذیرفته شده در مقطع کارشناسی ارشد از مزایای استخدام، معافیت تحصیلی و احتساب دو سال تحصیل در سوابق حرفه ای خدمت برخوردار خواهد بود.

هر داوطلب حق انتخاب رشته/رشته را دارد.

با توجه به اهمیت رشته های انتخابی دانشجویان، آن دسته از دانشجویانی که در رشته های انتخابی خود پذیرفته نشوند، حق اعتراض به فرآیند پذیرش را نخواهند داشت.

برای انتخاب رشته برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان باید رشته هایی را انتخاب کنند که ارتباطی بین رشته و رشته تحصیلی آنها در مقطع کارشناسی وجود دارد. در صورتی که مقطع کارشناسی ارشد با مدرک درخواستی مطابقت نداشته باشد، متقاضی از مراحل پذیرش حذف خواهد شد.

پس از قبولی و پذیرش امکان تغییر رشته و گرایش وجود نخواهد داشت.

به مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر ثبت نام الکترونیکی نکرده باشند ترتیب اثر داده نخواهد شد. لذا به داوطلبان توصیه می شود فقط در صورت دارا بودن شرایط مربوطه، محتویات آگهی را به دقت مطالعه و در دعوتنامه ثبت نام کنند.

داوطلب موظف به حضور در مصاحبه (طبق شرایط اعلام شده از سوی هیات گزینش) می باشد. عدم شرکت در مصاحبه به منزله امتناع از ادامه تحصیل در سطوح بالاتر خواهد بود.

پس از احتساب امتیازات، رتبه بندی توسط کمیته منتخب اداره استعدادهای درخشان دانشگاه تایید می شود و پس از آن ضمن اعلام اسامی پذیرفته شدگان اول از طریق سایت دانشگاه، اسامی به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد. کشور در چارچوب مقررات تعیین شده.

پذیرش نهایی و نهایی متقاضیان منحصراً پس از تایید سازمان سنجش آموزش کشور بر اساس ضوابط مربوطه و با در نظر گرفتن پذیرش بومی متقاضی و تایید وزارت آموزش و پرورش و هیات مرکزی گزینش دانش آموز انجام خواهد شد. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

هرگونه اطلاع رسانی به متقاضیان منحصراً از طریق سایت دانشگاه به نشانی www.cfu.ac.ir انجام می شود. بنابراین به داوطلبان توصیه می شود که به طور منظم اطلاعیه های مربوطه را در وب سایت دانشگاه رصد کنند. در صورت نیاز می توانند با کارشناس دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه به شماره 87751336-021 تماس حاصل نمایند.

مدارک مورد نیاز برای آپلود

1- گواهی 20% برتر دوره کارشناسی و با توجه به اطلاعات فرم گواهی دانشگاه مبدأ به صورت رسمی (سربرگ دانشگاه با امضاء و مهر) پذیرفته می شود.

2- فتوکپی کلیه صفحات شناسنامه و کارت ملی

3- نمرات تکمیل شده در مقطع کارشناسی

4- قطعه جدید عکس 4*3

5- پرداخت مبلغ 2.000.000 ریال (دویست هزار تومان) از طریق سامانه ثبت نام فقط برای افرادی که پس از تایید مدارک و پذیرش اولیه دعوت به مصاحبه می شوند.

6- رونوشت گواهی اخذ شده در رابطه با کسب یکی از فعالیت ها یا ممتازهای تبصره 3 جزء الف (در صورتی که داوطلبان موفق به کسب ممتاز شده و یا در فعالیت های علمی شرکت نموده اند گواهینامه را پیوست نمایند).

زمان و نحوه ثبت نام الکترونیکی

متقاضیان واجد شرایط باید مدارک مورد نیاز را از طریق سامانه ثبت نام دانشگاه به آدرس Talent.cfu.ac.ir تا روز چهارشنبه 26 خرداد ماه ارسال کنند. اسنادی که به طور کامل آپلود نشده باشند پردازش نخواهند شد.

پس از ثبت نام اولیه در سایت مشخص شده و دریافت کد رهگیری، دانشجویان باید ثبت نام کنند.

دانشجویان قبل از ثبت نام و ارسال مدارک، دستورالعمل پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون، جدول رشته های پذیرفته شده و لینک رشته ها و سایر موارد مرتبط که در سایت ثبت نام موجود است را به دقت مطالعه کنند.

برای تسریع در کار لازم است داوطلبان از مراجعه حضوری به ستاد دانشگاه خودداری کنند. بدیهی است در صورت نیاز به حضور با داوطلب تماس گرفته خواهد شد. بنابراین لازم است دانشجو همیشه شماره تماس خود را واضح و در دسترس نگه دارد. بدیهی است در صورت لزوم دانشگاه هیچ مسئولیتی در قبال عواقب عدم دسترسی به متقاضی نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید