شرط وجه چک های قدیمی روز جدید

شرط وجه چک های قدیمی روز جدید

بر اساس اعلام بانک مرکزی، چک‌های قدیمی (چک‌هایی که نیاز به ثبت و ظهرنویسی در سامانه صیاد ندارند) تا پایان شهریور ماه امسال با چک‌های جدید جایگزین می‌شوند و پس از آن تاریخ، چک‌های قدیمی فقط قابل نقد شدن هستند. در صدور چک های بانکی

بر اساس آمار چک های مبادله شده در فروردین ماه 1402، بیش از 6 میلیون و 400 هزار فقره چک به ارزش 3 میلیون و 283 هزار میلیارد ریال در سامانه چک مبادله شده است که به ترتیب 93 درصد و 90.5 درصد از کل تعداد و مبلغ چک های مبادله شده در این ماه هجری است. درصد تعداد و مبلغ چک های دریافتی در ماه قبل (اسفند 1401) به ترتیب 93 درصد و 91.3 درصد بوده است. همچنین این نسبت در ماه مشابه سال قبل به ترتیب برابر با 90.9 درصد و 88.8 درصد است.

دارندگان دسته چک قدیمی می توانند دسته چک ماهیگیری جدید دریافت کنند

بر اساس این گزارش، پس از گذشت بیش از دو سال از اجرای قانون جدید چک و اقبال عمومی به این چک‌ها، روند جایگزینی چک‌های قدیمی با چک‌های جدید سریع بوده و در حال حاضر بیش از 85 درصد از چک‌های دریافتی در حال انجام است. سیستم بررسی چک ها از چک های جدید بود. همچنین نرخ پرش چک های جدید به طور قابل توجهی کمتر از چک های قدیمی است.

بر این اساس، چک‌های قدیمی (چک‌های بدون نیاز به ثبت و ظهرنویسی در سامانه صیاد) تا پایان شهریور ماه سال جاری با چک‌های جدید جایگزین می‌شوند و پس از آن تاریخ چک‌های قدیمی فقط در بانک‌های صادرکننده چک قابل نقد شدن خواهند بود. .

  صعود کاپیتان تیم ملی یک رکورد تاریخی را شکست

برای بهره مندی از مزایای چک های جدید، مشتریان شبکه بانکی می توانند در ماه های آینده به شعب بانک خود مراجعه کرده و دسته چک قدیمی خود را با چک جدید تعویض کنند.

دیدگاهتان را بنویسید