شغلی عجیب با درآمد ساعتی یک میلیون تومان!

پیش بینی اشتباه غیرممکن است. زنان با هیجان وقت خود را می گذرانند. خانم فالگیر پشت صندلی می نشیند و یک مشت کارت جلوی اوست، از دور شبیه یک هنرپیشه حرفه ای به نظر می رسد، حرکات دست، صورت و بدنش کاملا حساب شده است. او به صورت مشتری خیره می شود، نگاه های معناداری می اندازد و از گذشته و آینده مشتری خود اطلاع می دهد. تشویقم می کنند حتما فال او را امتحان کنم، می گویند پشیمان نمی شوی و مشتری همیشگی او می شوی.

شغلی عجیب با درآمد ساعتی یک میلیون تومان!

من اصلا به فالگیری اعتقادی ندارم اما برای یافتن اطلاعات جدید در مورد این فرآیند امتحان میکنم فال تاروت ربع ساعت 250000 تومان است. من سریع شمارش می کنم و می گویند خانم فالگیر امروز و فقط در چند ساعت 20 نفر را دیده است، یعنی او قبلاً 5 میلیون برنده شده است. وقت خانم فالگیر پر است و این بار لطف می کند و به من وقت می دهد چون باید به آرایشگاه دیگری برود. همه کسانی که نزد خانم فالگیر می روند با چهره های برافروخته و هیجان زده برمی گردند.

مجده خانم که گفته می‌شود یکی از مشتریان وفادار خانم فالگیر است، با هیجان خاصی می‌گوید: «این خانم فالگیر کارش را درست انجام می‌دهد، او کسی نیست که مردم را در دلشان خالی کند. پیش یک فالگیر رفتم و او چیزهای ناراحت کننده ای گفت. یک بار گفتی در بین دوستانت چند دشمن داری؟ برای مدت طولانی همه را دشمن خود می دانستم. فالگیر نباید اینطور رفتار کند، نباید مردم را بدبین کند. البته اکثر فالگیرهایی که الان میرم معمولا خوب حرف میزنن. آنها وعده های خوبی در آینده می دهند. ملاقات با یکی از عزیزان و کسب درآمد و موفقیت در کار. آدم در زندگی به این چیزها بیشتر نیاز دارد. خانم دیگری می گوید: اما من دوست دارم حقیقت را بشنوم، نه امید کاذب. آدم برای شنیدن حرف های خوب آنقدر پول می دهد، برای همین پیش روانشناس می رود.» یکی دیگر از آن طرف اتاق می گوید: “فکر می کردی روانشناس ها الان مثبت صحبت می کنند، اصلا حرف نمی زنند، فقط می نشینند و به آن فرد نگاه می کنند.”

  عکس / دزدی با دمپایی

یکی از خانم ها به من گفت که موید عاشق فال است، از فال قهوه، طلسم و فال تلفنی امتحان کرده، این روزها بیشتر شانسش را آنلاین به دست می آورد، به جز این فالگیر که به او اعتماد ندارد و اتفاقاً با دعوت مژده. . خانم به این آرایشگاه می آید.

شغلی عجیب با درآمد ساعتی یک میلیون تومان!

فالگیر به من نگاه می کند. کمی اخم کرد: «این روزها ناراحتی؟ مشکل بدی داری، نه؟» کارت هایش را قاطی می کند و در عین حال چشمش به صورتم است. سعی می کنم جواب ندهم، بی تفاوت نگاهش می کنم. چند سوال دیگر می پرسد. می فهمم که او منتظر جواب من است بدون اینکه یک جواب خاص بشنود انگار حرف خاصی برای گفتن ندارد گیج ابروهایش را بالا می اندازد نمی توانی مشکلت را این روزها حل کنی مشکلی هست که نتوانی حلش کنی دوباره نگاهش می‌کنم، می‌دانم منتظر است تا من در مورد مشکلم صحبت کنم و اطلاعاتی برای ادامه بدهم.

من سعی خواهم کرد تا حد امکان اطلاعات کمتری ارائه دهم. او از این سوال عبور می کند، چیز خاصی نمی گیرد. نام مادر شما یک A و یک M دارد، پاسخ من منفی است. واقعاً هیچ حروفی به نام مادرم وجود ندارد. به زندگی آینده من می رود. در آینده مشکلات بزرگی را حل خواهید کرد. یکی از بستگان شما بیمار می شود اما بهبود می یابد. پول خوبی هم دریافت خواهید کرد. متوجه شدم که او بیشتر در مورد جنبه های مثبت زندگی صحبت می کند. منتظر روشن شدن هستم، دوباره آن را تماشا خواهم کرد.

با تکان دادن سر و دیدن ناامیدی در چشمانش به سوالات او پاسخ می دهم. میگه تموم شد من فکر می کنم او به خودش می گوید هر چه زودتر از شر این مشتری خلاص شوید زیرا شاید من روش معمول دریافت اطلاعات از مشتری و پس دادن آن را به شکل دیگری به مشتری به هم زدم. روشی که من از نوع مکالمات خانم فالگیر با سایر مشتریانش می فهمم. فالگیر یک نقطه می اندازد وسط و مشتری همان را ادامه می دهد و بعد با شنیدن همان حرف ها تعجب می کند، چه اطلاعات کمیاب. خانم فالگیر یک کلمه درست و مهم به من نگفت. حتی یک کلمه.

  427 عنوان برنامه به مناسبت دهه ولایت و امامت در قزوین برگزار می شود.

شغلی عجیب با درآمد ساعتی یک میلیون تومان!

اما این روزها نه تنها بازار این نوع فال گیری داغ است و به نظر می رسد هیچ وقت سکه تمام نمی شود، فال گیری در فضای مجازی و آنلاین نیز بسیار مد شده است. امروزه همه سعی دارند در فضای مجازی برای خود بازاری ایجاد کنند و با ایجاد یک صفحه پول در بیاورند، چه بهتر از حدس و گمان که هزینه چندانی برای تولید محتوا ندارد. کافی است هشتگ فال، فال، طلسم و فال قهوه را در اینستاگرام دنبال کنید تا به کل صفحه ای که فال آنلاین و مجازی شما را هدایت می کند، برسید.

به عنوان مثال، شخصی از طرف شما قهوه می نوشد و سپس فال قهوه شما را می خواند و سپس از طریق تلفن شما را از نتیجه فال تان مطلع می کند. شما هم به صورت آنلاین به او پول واریز می کنید. اکثر این سایت های فال در بالای صفحه خود یک جمله نوشته اند: «هدف ما آرامش و رفاه برای شماست». یا فقط فال قبول است نه دعا و مطالب مشابه. پست ها معمولا موضوعات ثابتی دارند. به عنوان مثال در بسیاری از صفحات چنین موضوعات فالگیری می بینید: “آیا او به من وفادار است؟” در این صفحه ویژه میزان وفاداری همسر یا نامزد شما با فال قهوه سنجیده می شود و قیمت آن 500 هزار است. تومان. به این ترتیب شما پول را واریز می کنید و سپس آنها شانس قهوه شما را از طریق تلفن می گیرند، البته خدا فقط می داند که آیا واقعاً کسی پشت خط قهوه می نوشد یا نه؟ شما می توانید سایر پست های مشابه را در اکثر این صفحات مشاهده کنید. مانند «کارم چه می‌شود؟»، «برمی‌گردد یا نه؟»، «پشیمان می‌شود؟»، «به آرزوم می‌رسم یا نه؟»

  چگونه حقوق بازنشستگان را افزایش دهیم؟

البته اگر در این صفحات بیشتر نگاه کنید، فال های جدیدی مانند فال ذهن خوان او، فال چای، فال انرژی درمانی، ماه تولد و انواع فال های دیگر را نیز مشاهده خواهید کرد.

شاید بگید الان یکی حدس بزنه اشکالی نداره و چند تا جمله خوب میشنوه اگه یکی پول داد با رضایت خودش داده پس بقیه مشکلات چیه؟ اما این همیشه صدق نمیکند؛ گاهی فالگیرها مشتری را کاملا گمراه می کنند و پول زیادی از او می گیرند و افکار نامناسبی مانند وجود دشمن به او می دهند که گاهی اوقات به اتفاقات عجیب و خطرناکی ختم می شود. یا مثلا به زنی می گویند که شوهرش دنبال زن دیگری می گردد و داستان ها یا داستان های کلاهبرداری و مالی شروع می شود. مثلا زن یا شوهری که بدون هیچ اطلاعات دیگری به دنبال فال و طلسم رفته اند و حالا ضربه اقتصادی خورده اند یا به همین دلیل مشکلات جدی خانوادگی و مالی دارند.

از نظر حقوقی، طبق ماده 1 قانون تشدید مجازات ارتشاء و سوء استفاده، کلاهبردار کسی است که مردم را با امیدهای واهی، حوادث واهی فریب دهد یا با فریب و کلاهبرداری مشکلات و حوادث را پیش‌بینی کند. توسط آنها نیز تقلبی است. در این صورت مجازات رمالی و رمال از یک تا هفت سال حبس و مال نقدی معادل وجه دریافتی است. اما حقوقدانان در این مورد پیشگیری و فرهنگ سازی را مؤثرتر از مجازات می دانند; مراقب باشید کسی را که چیزی به ما می گوید و گاهی از احساسات ما سوء استفاده می کند، باور نکنید. بسیاری از این افراد می دانند که وقتی افراد مستاصل و غمگین هستند، دست به هر وسیله ای می زنند، پس مراقب باشید که ابزار سوء استفاده آنها نباشید.

دیدگاهتان را بنویسید