شناسایی بیش از 2000 نفر با omicron. افزایش 4 برابری مراجعات به مراکز درمانی

شناسایی بیش از 2000 نفر با omicron.  افزایش 4 برابری مراجعات به مراکز درمانی

روز جدید وزیر بهداشت گفت که بیش از 2000 نفر به Omicron مبتلا شده اند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز در گردهمایی روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی مشهد گفت: کشور ما نیز از روند رو به رشد omicron در جهان و منطقه مستثنی نیست و بیش از 2000 نفر به صورت تصادفی هستند. با omicron که احتمالا بیشتر از آن است.

دکتر عین الهی افزود: تعداد بیماران سرپایی در روزهای اخیر چهار برابر و تعداد بستری ها افزایش یافته است، بنابراین مردم برای کنترل این سویه جدید نیاز به تزریق نوبت سوم واکسن کرونا دارند.
وی گفت: تا کنون حدود 14 میلیون نفر دوز سوم را دریافت کرده اند و اگر آمار مرگ و میر در کشور کاهش یافته به دلیل واکسن بوده است.

دکتر عین الهی افزود: تاکنون 89 درصد مردم نوبت اول و 79 درصد نوبت دوم را دریافت کرده اند و جامعه باید بداند که ایمنی واکسیناسیون محدود است.

وزیر بهداشت گفت: تمام تلاش خود را انجام می دهیم تا واکسن های وارداتی را برای استفاده در کنار واکسن های داخلی تهیه کنیم و تاکنون 185 میلیون واکسن برای کشور تهیه شده است که از این میزان حدود 152 میلیون واکسن وارداتی و مابقی تولید داخل است. واکسن ها. “

دکتر عین اللهی افزود: در حال حاضر 5 نوع واکسن در کشور تولید می شود که برخی از آنها بر روی سویه های مختلف امیکرون موثر است.

  کتاب هایی که به شما احساس خوبی می دهند

دیدگاهتان را بنویسید