شهید چمران در لحظات حساس انقلاب جهادی وارد میدان شد.


ساعت: 18:42
تاریخ انتشار: 1401/04/01
کد خبر: 1877893

کریمی گفت: رهبری در عرصه جهاد علمی و جهاد تبیین یکی از رسالت های مهم اساتید است و با توجه به اینکه دشمن به دنبال برگرداندن واقعیت ها، تخریب باورهای جوانان و دروغگویی در جنگ شناختی است، اساتید باید جوانان را تبیین کنند. از طریق جهاد «اهداف انقلاب را هدف قرار دهید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از دیار آفتاب; محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی امشب در همایش بسیج به مناسبت چهل و یکمین سالگرد شهادت مصطفی چمران در جمع اساتید دانشگاه های استان در دانشگاه اراک اظهار داشت: شهید چمران هم در اندیشه و هم در عمل. کامل ترین الگو برای جوانان و جامعه امروزی است و ما نیازمند حضور این دانشمند برجسته در بین جوانان هستیم و جامعه و دانشگاه ها در این زمینه نقش مهمی ایفا می کنند.

وی با اشاره به پیام روز گذشته مقام معظم رهبری در همایش بزرگداشت روز بسیج اساتید و تاکید بر مطالعه اخبار علمی، اجتهاد و تولید علم و گنجاندن آن در تقوا و اخلاق اساتید، گفت: چمران گفت: بسیار عاقل و مدبر و بسیج اساتید برای رسالتی که در این زمینه دارد باید در تبیین و ارائه شخصیت و شخصیت این شهید بزرگوار و تبیین بیانات رهبری پیشگام باشد.

سردار کریمی در تشریح بخشی از زندگینامه دکتر مصطفی چمران گفت: شهید چمران شناخت کافی از هدف و مسیر توحید و معاد داشت و به توانایی های خود واقف بود و معرفت واقعی داشت و انجام می داد و با در نظر داشتن این نیاز هجرت عقلانی. برای حرکت به جلو، شهید چمران علاوه بر پشت کردن به تمدن پوچ غرب، کوچ عقلانی هم کرده است.

  سیستان و بلوچستان پیشگام در ساخت مسکن ملی / طرح جابجایی زمین برای ساخت 85000 واحد مسکونی

وی افزود: شهید چمران همت فراوانی کرد و جز خدا و رضای الهی چیزی ندید و از این رو به نیاز اسلام به خوبی واقف بود و در راه تحقق آن گام های بلندی برداشت و مجاهدت کرد، همچنین ایستادگی و مقاومت از دیگر ویژگی های شهید چمران بود. برای رسیدن به رحمت عظیم الهی، زره سخت به تن کرد و دانشمندی شد که در بسیاری از امور صاحب نظر بود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: شهید چمران با سرعت عمل و سبقت برای رسیدن به خیر و کمال و اقدام به موقع جلوتر بود و افق شهید چمران تمدن بود و هرگز از مسیر و خط ولایت منحرف نشد. همه وجود خود را وقف اسلام کرد و از ارزش های اسلامی در عرصه های علمی، نظامی، دفاعی و عرفانی دفاع کرد.

وی با بیان اینکه شهید چمران در لحظات حساس انقلاب جهادی وارد میدان می شود، افزود: امروز این فرمانده برجسته و دانشمند نخبه الگوی تمام عیار برای جوانان به ویژه دانشگاهیان و اساتید است.

سردار کریمی گسترش و ترویج فرهنگ بسیجی و جهادی در بین اساتید را یک ضرورت مهم خواند و گفت: اساتید بسیجی باید در گام دوم تربیت اساتید در تراز انقلاب اسلامی پیشرو باشند و در چارچوبی که مقام معظم رهبری تعیین کرده اند حرکت کنند. سازمان های مختلف و رسالت بسیج معلمان تربیت افرادی چون شهید چمران است.

وی خاطرنشان کرد: رهبری در عرصه جهاد علمی و جهاد تبیین یکی از رسالت های مهم اساتید است و با توجه به اینکه دشمن به دنبال ابطال واقعیت ها، تخریب باورهای جوانان و دروغگویی در جنگ شناختی است، اساتید باید جوانان در جهاد را تبیین کنید «راه تحقق اهداف انقلاب را هدایت کنید.

  بارقه های امید در سفرهای بین المللی رئیس جمهور به وجود آمده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید