شوراهای تخصصی برای حل و فصل اختلافات در حوزه پولی و بانکی تشکیل می شود

شوراهای تخصصی برای حل و فصل اختلافات در حوزه پولی و بانکی تشکیل می شود

به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران، تفاهم نامه راه اندازی این مراکز (شعبه) روز دوشنبه 17 خردادماه به امضای دکتر اسماعیل لالقانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران و دکتر حجت الاسلام فرهنگی رسید. معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز توسعه حل اختلاف این شعبه.

بر اساس این گزارش، مدیرعامل بانک رفاه کارگران در این مراسم که در مرکز توسعه دعاوی برگزار شد، گفت: بیش از 60 درصد پرونده های تشکیل شده بین بانک ها و مشتریان در محاکم قضایی در مراحل اولیه قابل حل و فصل است. وی خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از این پرونده ها مربوط به تسهیلات خرد است که در همان ابتدای تشکیل پرونده به راحتی حل و فصل می شود و از این طریق از حجم دعاوی در دستگاه قضایی کاسته و از حجم کار مراجع قضایی کاسته می شود. واحدها برای افزایش رضایت مردم اقدام کرد.

دکتر لالقانی بیان کرد: گاهی با تشکیل پرونده در محاکم قضایی، دست بانک ها و موسسات اعتباری برای کمک به مشتریان بسته می شود; در حالی که بسیاری از این موارد از طریق عفو یا تفکیک جرایم قابل حل است. تشکیل این پرونده ها توسط مشتریان به دلیل ناآگاهی آنها از ابزارهای بخشودگی بانک است که در نهایت منجر به زیان بانک و مشتری و افزایش حجم پرونده در دستگاه قضایی می شود.

معاون فرهنگی قوه قضائیه و رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه نیز در این مراسم با قدردانی از بانک رفاه کارگران و تلاش و جدیت مدیران این بانک در زمینه فراهم کردن بستر توسعه همکاری های متقابل، به سخنرانی پرداختند. با قوه قضائیه طی این تفاهم نامه گفت: هدف از امضای این تفاهم نامه استفاده از داوری و روش های جایگزین برای حل و فصل مسائل و مشکلات بانک ها و مشتریان بدون مراجعه به دادگاه است.

  یحیی نتوانست ستاره استقلالی را جذب کند

دکتر خجت الاسلام صادقی افزود: مرکز توسعه حل اختلاف کشور در حوزه های مختلف اقتصادی فعال است و دارای مراکز تخصصی حل اختلاف است. با امضای تفاهم نامه با بانک رفاه کارگران پول و بانک، شعب حل اختلاف دوستانه تشکیل می شود و امیدواریم بدون مراجعه به دادگاه، مشکلات و مشکلات بانک ها و مشتریان را برطرف کنیم.

وی افزود: این اقدام مطلوب و حرکت پویایی که از امروز آغاز می شود، منجر به این خواهد شد که با خواست خداوند، با همت و جدیت مدیران بانک رفاه کارگران و مرکز توسعه دعاوی در آینده نزدیک اقدام کنید. مطمئن باشید هیچ پرونده ای که هیچ کدام از طرفین این بانک ها به دادگاه کشیده نشود و بتوانیم پرونده ها را در این شعب به صورت دوستانه حل و فصل کنیم.

2(5) خبر خاکستری

معاون فرهنگی قوه قضائیه افزود: صلح طلبان در کنار متخصصان برجسته بانکی در این مراکز تخصصی حضور خواهند داشت و تا حد امکان تلاش می کنند تا با روش های حرفه ای و دوستانه زمینه توافق و سازش بین طرفین را فراهم کنند.

خجت الاسلام، دکتر صادقی در پایان خواستار حمایت بانک رفاه کارگران از فعالان حوزه حل اختلاف در بخش خصوصی شد و گفت: برخی از همکاران مرکز توسعه دعاوی در بخش خصوصی فعالیت می کنند. این مراکز خصوصی با مجوز و مجوز از این مرکز تأسیس شده و در حوزه حل اختلاف عمومی فعالیت می کنند. توسعه این مراکز در دستور کار قوه قضائیه قرار دارد و بدون شک بانک کارگران رفاه می تواند از این شعبه در توسعه این مراکز حمایت کرده و شرایط کار موثری را برای کارکنان خود فراهم کند.

  این 10 خودروی چینی بیشترین افزایش قیمت خودرو را در بازار ایران دارند

3(5) خبر خاکستری

گفتنی است در پایان این مراسم از سوی رئیس مرکز توسعه دعاوی کشور نشان صبار (صلح، بخشش و رضایت) ستاد ملی به دکتر لالقانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران و دکتر حمیدرضا فاطبیرانوند به ایشان اعطا شد. معاون و عضو هیأت مدیره این بانک.

دیدگاهتان را بنویسید