شیلی هم به پرونده شکایت آفریقای جنوبی از تل‌آویو پیوست

پس از اسپانیا، شیلی نیز در شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی با ادعای نسل کشی اشغالگران قدس علیه مردم مظلوم نوار غزه به این پرونده پیوست.

به گزارش خبرگزاری موج


به نقل از فلسطین، الیم، کشور شیلی امروز شنبه برای شکایت آفریقای جنوبی پیوستن به دادگاه کیفری بین المللی علیه اشغالگران بیت المقدس.

این اقدام شیلی به دلیل نسل کشی اشغالگران بیت المقدس علیه مردم مظلوم است. غزه اتفاق افتاد.

در آن زمان اسپانیا به جرگه کشورهای حامی شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی در مورد نسل کشی غزه پیوست.

بر این اساس، دیوان بین‌المللی دادگستری تأیید کرده است که اسپانیا رسماً درخواست کرده است به عنوان متقاضی در شکایت آفریقای جنوبی علیه اسرائیل برای نسل‌کشی غزه حاضر شود.

در اوایل ماه جاری، مقامات مادرید تمایل خود را برای پیوستن به پرونده علیه تل آویو اعلام کردند. این پس از آن صورت می گیرد که ترکیه به عنوان مدعی قبل از اسپانیا به این پرونده پیوست.

اکنون دادگاه کیفری بین المللی علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر به دلیل آنچه در غزه رخ داده است اسرائيل و یواو گالانت، وزیر جنگ آن رژیم، درخواست پیگرد قانونی را صادر کرد.

لازم به ذکر است کشورهایی که به پرونده آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی پیوسته و یا اعلام تمایل کرده اند عبارتند از: کوبا، نیکاراگوئه، بلژیک، کلمبیا، ترکیه، لیبی، مصر، مالدیو، مکزیک، ایرلند و اسپانیا. .آیا این خبر مفید بود؟