صدر، نماینده مجمع تشخیص مصلحت نظام: احمدی نژاد برای دادن نامه به محسنی ادجه ای به «مجلس» می آید.

صدر، نماینده مجمع تشخیص مصلحت نظام: احمدی نژاد برای دادن نامه به محسنی ادجه ای به «مجلس» می آید.

روز جدید سیدمحمدصدر، یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام می گوید: احمدی نژاد معمولاً وقتی به مجمع می آید (به خاطر همان مشکلاتی که همکاران قدیمی اش داشتند) پیش آقای ادجی رئیس قوه قضائیه می رود و نامه می دهد وگرنه. او در شورا بسیار فعال است.

سید محمدصدر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، درباره مدیریت مجمع تشخیص مصلحت نظام در دوره بعد از مرحوم آیت الله هاشمی گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام یک نهاد بسیار مهم است و حتی از نظر قانون اساسی، شوراي عالي، شوراي عالي و شوراي عالي قانون به اذن مجمع براي ابطال بعضي قوانين براي مصلحت نظام مي پذيرند.

جایگاه مجلس تشخیص مهمتر از مجلس و دولت و شورای نگهبان است

وی گفت: حضور چنین نهادی از نظر قدرت و جایگاه اصلا کم نیست و به راحتی می تواند کلید موثری برای حل مشکلات کشور باشد. این نکته را هم متذکر می شوم، مجمع حتی از دولت، مجلس و هیأت امنا هم مهمتر است و مشاور نهایی مدیریت محسوب می شود و مصلحت نظام به آن سپرده می شود. بر این اساس معتقدم شورای تشخیص باید حداقل به اندازه دولت، مجلس و قوه قضائیه فعال باشد.

صدر، نماینده مجمع تشخیص مصلحت نظام: احمدی نژاد برای دادن نامه به محسنی ادجه ای به «مجلس» می آید.

مجمع در حل مشکلات کشور مشارکت فعالی ندارد

این عضو شورای تشخیص ادامه داد: با توجه به مسئولیت هایی که در قانون اساسی بر عهده شورای تشخیص گذاشته شده، می تواند نهادی موثر در ساختار نظام باشد، اما متاسفانه فعال نیست. من شخصاً در جلسات مجمع همه مشکلاتی را که می بینیم و در کشور اتفاق افتاده و یا مشکلات مردم را باید در این جلسات مطرح و بررسی کرد و برای حل آن ها به یک نتیجه مهم برسیم. ولی متأسفانه حساسیتی که باوقار و زیباست مجلس تشخیص می دهد.ناپیدا است.

  موضوع آخرین آرای کمیته اساسنامه فدراسیون فوتبال / شکایت عمران زاده از باشگاه استقلال

صدر درباره علت برخورد انفعالی مجمع تشخیص با مسائل و بحث های اصلی کشور گفت: معتقدم برخی از روحانیون حاضر در مجلس بیشتر به درس، فقه و … علاقه دارند و این مباحث در اولویت است. آنها را نسبت به سوالات مربوط به نصب تشخیصی.

اعضای هیئت تشخیص باید تمام وقت در آن موسسه کار کنند

این عضو شورای تشخیص تاکید کرد: شورای تشخیص نهادی است که رئیس و اعضای آن به جای اینکه هر دو هفته یک بار بیایند و یکی دو جلسه داشته باشند باید همیشه در اختیار او باشند و مسائل مهم را پیگیری کنند.

رئیس مجلس باید این نهاد را فعال کند اما…

صدر با تاکید بر نقش رئیس مجمع افتتاحیه در فعال سازی این نهاد مهم در ساختار نظامی ایران، گفت: جلسه ای برگزار می شود یا نه و اعضا چنین مسئولیتی ندارند، اما متأسفانه شاهد چنین رویکردی نیستیم.

امکان تغییر برخی از اعضای قدیمی هیئت تشخیص در دوره جدید

معاون اصلاح طلب مجمع تشخیص درباره احتمال تشکیل جدید مجمع تشخیص در ماموریت آینده گفت: در حال حاضر چیزی مشخص نیست و بیشتر گمانه زنی ها و شایعات مطرح است و من شخصا وارد این بحث نمی شوم. ” این احتمال وجود دارد که برخی از اعضایی که مسن هستند و امکان شرکت در جلسات را ندارند در دوره بعدی شرکت نکنند. مثلاً فقهای شورای نگهبان در جلسات مجلس شرکت نمی کنند که یکی از دلایل آن بالا بودن سن و مشکل در حضور در جلسات است.

سید محمدصدر همچنین با اشاره به دوران ریاست مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی گفت: در آن زمان بحث هیأت عالی نظارت بر مجلس مطرح شد و من گفتم کسانی که این مسئولیت را شغل و وظیفه دائمی خود می بینند، عضو شوند. شورای عالی به جای یک یا دو جلسه در هفته در جلسه حاضر شوند و در جلسات شرکت کنند.

  عکس / کامیون تندر ماشین برقی آفرودیت

احمدی نژاد عمدتا برای نامه نگاری به محسنی ادجه ای به مجلس آمد

وی ادامه داد: در شرایط کنونی در حوزه سیاست داخلی و خارجی و مسائل اقتصادی با مسائل و مشکلات زیادی مواجه هستیم که باید در مجلس بحث و بررسی شود و بر اساس واقعیت برای آنها راهکارهایی اندیشیده شود، اما متاسفانه هیچکدام یکی از مسائل مربوط به بازنشستگان، معلمان، کارگران، درگیری های منطقه ای و غیره در مجمع مطرح نمی شود و فکر می کنم به دلیل نوع نگاه رهبر مجمع است.

سید محمدصدر درباره گمانه زنی ها مبنی بر عدم حضور احمدی نژاد در جلسه بعدی مجلس نیز گفت: نمی دانم در جلسه آینده حضور خواهد داشت یا خیر و در جلسه فعلی نیز چندان در جلسات مجلس حضور ندارد. مجلس و عمدتاً وقتی به مجلس آقای آژه ای رئیس قوه قضائیه می آید (برای همان مشکلاتی که همکاران قدیمی ایشان داشتند) می رود و به ایشان نامه می دهد وگرنه در مجلس چندان فعال نیست.

دیدگاهتان را بنویسید