ضرر صدور احکام غیر متعارف در مورد حجاب

از یک سو حکم صادر شده برای یکی از بازیگران زن سینمای ایران و حکم دادگاه برای مراجعه نامبرده به روانشناس و از سوی دیگر تصویر حکم یکی از محکومان به شست و شو. جسدی در ماشین لباسشویی به دلیل عدم رعایت حجاب، فضای رسانه ای کشور را گشت. . بازتاب این موضوع اما به حدی در فضای عمومی و شبکه های اجتماعی گسترش یافت که حوالی ساعت 18:39 معاون اول قوه قضائیه به آن واکنش نشان داد. معاون اول مستشاری قضایی در پاسخ به انتقادات به برخی از آرای دادگاه ها گفت: برخی از آرای دادگاه هایی که در مورد حجاب صادر می شود باید مطابق قانون باشد و حقی ضایع نشود.

معاون اول قاضی ادامه داد: مجازات های تکمیلی باید متناسب با عمل ارتکاب جرم و مجازات اصلی جرم باشد و برخی از تصمیمات دادگاهی که در پرونده های حجاب صادر می شود مطابق قانون باشد. و حقوق کسی ضایع نشود.» بسیاری از حقوقدانان کشورمان به این ماجرا واکنش نشان دادند و ابعاد و زوایای مختلف این نوع احکام را بررسی کردند.صالح نیکبخت و علی رضایی دو تن از حقوقدانان کشور به روند کلی صدور آن پرداختند. چنین احکامی در مصاحبه های جداگانه با تراست.

  علوم پزشکی البرز: تعداد مسموم شدگان با مشروبات الکلی در کرج به 141 نفر رسید / فوت 12 نفر / 4 نفر به دلیل تنفس انتوبه شدند.

دیدگاهتان را بنویسید