عاشقان واقعی استقلال و پرسپولیس چوب منافقین را می خورند!

روز جدید :

شمس هازارد پدیده این فصل لیگ برتر بوده است. تیم هایی که اخیراً سقوط کرده اند معمولا اولین نامزدهای بازگشت به لیگ آزادگان هستند. شمس هازارد برای اولین بار در سطح اول بازی کرد و از همه مهمتر به اسکلت خود دست نزد. با همان مدیرعامل جوان، با همان سرمربی جوان و تیم جوان به لیگ برتر آمد و یقه بزرگان را گرفت، همان کاری که آلومینیوم اراک کرده بود. اما بزرگترین کار شمس هازارد شروع فصل با نتیجه منفی بود. همه فکر می کردند کار این تیم تمام شده است اما شمس هازارد در پایان فصل به جمع شش تیم برتر راه یافت. آنقدر که از ارزش کار این تیم صحبت می کنیم جزئی از عملکرد فنی و زیبای این تیم و استعدادهای درخشانی که به فوتبال معرفی کرده است نیست.

شمس هازارد دو ستاره اصلی خود علی اصغر عربی و رحمان جعفری را در اواسط فصل از دست داد. بهترین گلزن و گلزن اولی به سپاهان و دومی به تراکتور رفت اما دیدیم که در بازی برگشت از قدرت این تیم کاسته نشد بلکه بیشتر شد. اما از آنجایی که هر صفتی می تواند جنبه های مثبت و منفی داشته باشد، این باکرگی و جوانی در کنار همه صفات مثبت مانند انگیزه درخشش، جنبه های منفی مانند بی تجربگی را نیز به همراه داشت. صفتی که مختص شمس خطر نیست و نمونه آن را در آلومینیوم داریم. از اواسط بازی برگشت زمزمه هایی درباره ستاره های شمس هازارد و همچنین ستاره بزرگ آلومینیوم که به تیم ملی هم دعوت شده بود به گوش می رسید.

مجتبی حسینی حتی در شب بازی با پرسپولیس به برنامه تلویزیونی برخی رسانه ها پیوست که از انتقال ستاره های جوانش به استقلال و پرسپولیس خبر داده و آنها را متهم به همکاری با دلالان کرده بود! اگر بازیکنان جوان این دو تیم کم تجربه نبودند چه حقیقتی داشت!

یاد حسین گودرزی، دفاع چپ درخشان شمس هازارد می افتیم که حتی الان که پرسپولیسی است در مهمانی گدیر مهدی لیموچی چقدر صادقانه از تمایلش برای حضور در تیم استقلال صحبت کرد! وقتی خود بازیکنان جوان در مقابل دو تیم بزرگ تهرانی اینقدر صادقانه از علایق خود صحبت می کنند، دیگر مربیانشان نمی توانند از اخبار رسانه ها گلایه کنند. البته ایرادی ندارد که یک بازیکن طرفدار یک تیم باشد، چه خوب که این دو جوان قبل از پوشیدن پیراهن تیم های بزرگ علایق خود را آشکار کردند.

تقصیر زمانی است که ما بازیکنانی داشتیم که به محض پوشیدن پیراهن آبی یا قرمز از کودکی ادعای طرفدار این دو را داشتند و وقتی به طرف حریف روی آوردند می گفتند ما تحت تأثیر هستیم. و فریب خوردند! البته کلاه گذاشتن روی سر هواداران خیلی بدتر بود.