عرضه اولیه سهام جهانی سقوط کرد

گزارش شرکت حسابرسی و مشاوره ارنست اند یانگ نشان داد که عرضه عمومی سهام جهانی در نیمه اول سال 2024 شاهد کاهش 12 درصدی بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج


به گفته ارنست اند یانگ (EY)، یک شرکت حسابرسی و مشاوره، IPOs سهام (IPO) یا عرضه های عمومی جهانی در نیمه اول سال 2024 به 551 رسید که 12 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشت.

شرکت ارنست اند یانگ در گزارشی اعلام کرد که درآمد IPO نیز 16 درصد نسبت به سال 2023 کاهش یافته و به 52.2 میلیارد دلار رسیده است.

این کاهش به دلیل کندتر شدن فعالیت عرضه اولیه عمومی جهانی در منطقه آسیا و اقیانوسیه بود، زیرا معاملات از 237 به 216 کاهش یافت که منجر به کاهش 73 درصدی درآمد سالانه 10.4 میلیارد دلاری در دوره ژانویه تا ژوئن شد.

از سوی دیگر، حجم عرضه های اولیه جهانی در منطقه اروپا، خاورمیانه، هند و آفریقا (EMEIA) به طور قابل توجهی در مدت مشابه افزایش یافت که بیشترین افزایش در ایالات متحده از 77 به 86 بود.

بخش صنایع با 115 معامله در IPOهای جهانی که 21 درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده است، عملکرد خوبی داشته است، به ویژه در هند فعالیت قوی و استراتژیک.

بخش فناوری نیز عملکرد بهتری داشت و 10.8 میلیارد دلار از درآمدهای IPO جهانی را به ثبت رساند که بیشتر آن از ایالات متحده بود.

به صورت ماهانه، داده ها نشان داد که تعداد عرضه های اولیه عمومی جهانی در دوره آوریل تا ژوئن 15 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

به گزارش بیزینس، طبق داده های شرکت بزرگ حسابداری، درآمد IPO نسبت به سال گذشته 31 درصد کاهش یافت و به 27.8 میلیارد دلار در سه ماهه دوم رسید.آیا این خبر مفید بود؟