عزاداران اردبیلی توسط رهبر انقلاب/ اجتماع تاسوعا و عاشورا به عزاداری می‌پردازند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ حجت الاسلام قاسم جعفرزاده در گفتگو با خبرنگار سبلان ما اظهار داشت: آیین شمع افروختن یکی از ویژگی های مهم عزاداری در استان اردبیل است که به یاد شب تاسوعای حسینی و این مراسم برگزار می شود. تحت تأثیر برخی مراسم و سوری و سطحی نیست.

وی افزود: اجتماع عاشورا و تاسوعا برنامه ای وحدت بخش در بین همه عزاداران و دسته های عزاداری مردم است که برای بهره مندی سایر محبان اهل بیت در استان ها و کشورهای دیگر از رسانه های ملی و بین المللی پخش می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: بازدیدکنندگان شخصی رهبر انقلاب با دیدن مراسم عزاداری در اردبیل در ایام تاسوعا و عاشورا گفتند: من این نوع عزاداری ها را دوست دارم و این مراسم ها باید عمومی باشد.”

وی تصریح کرد: با حضور مداحان و مداحان جماعت عظیم حسینیان از ساعت 13:30 ظهر در محل علی کاپو به عنوان نماد مذهبی اردبیل آغاز و در ساعت 15:30 به پایان می رسد.

جعفرزاده گفت: در شب عاشورا مراسم گرامیداشت ندای ابا عبدالله با عنوان شب با قرآن در 100 مسجد برگزار می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: روز عاشورا در استان اردبیل نمایش ویژه ای از عزاداری دارد و قبل از ظهر این روز از صبح اول راهپیمایی آغاز می شود و در کنار این برنامه تلاوت این یا یک شبیه سازی که تصویری هنرمندانه از صحنه است. عاشورا در همه جای استان برگزار می شود.

وی افزود: نماز ظهر عاشورا در گوشه و کنار استان اردبیل اقامه می شود اما به صورت رسمی در دو مکان از جمله مسجد امامزاده اردبیل و سیدصدرالدین به عنوان نماد عاشورا و عبادت برگزار می شود.

  من به عنوان یک شهروند مشهدی نگران فوتبال شهرم هستم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه در تمام شهرستان های استان مجالس عزاداری به صورت منظم برگزار می شود، گفت: بعد از ظهر روز عاشورا در اردبیل، اردبیل زمان دلگیرانه ای است که اجتماع عظیم حسینی از ساعت 17 برگزار می شود. : 00 الی 7:00 بعد از ظهر .

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید