علت تعطیلی گروه آموزشی گای چه بود؟

علت تعطیلی گروه آموزشی گای چه بود؟

اشاره اجمالی محمودزاده به یک آزمون مشخص و انتقادات تند برخی رسانه های اصولگرا از گاج در سال گذشته حاکی از آن است که دلیل تعطیلی این موسسه آموزشی به روز جمعه 27 آذرماه در آزمون علوم انسانی پایه دوازدهم برمی گردد.

– احمد محمودزاده، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی زیرمجموعه وزارت آموزش و پرورش شب گذشته در گفت و گوی تلویزیونی گفت: «موسسه آموزشی گاج به دلیل جهت گیری حوادث سال گذشته تعطیل است».

این سخنان را محمودزاده در گفت و گو با برنامه «فرامتن» ​​که از شبکه عقیق پخش می شود، گفت.

این کارمند دولتی از تبلیغات تلویزیونی گای انتقاد کرد و در توضیح مختصری گفت که گای در سوالاتی که در یک امتحان ارسال می‌کرد «جهت فتنه‌انگیز» داشت.

رئیس سازمان مدارس و مراکز آموزشی غیردولتی توضیح بیشتری در این خصوص و اینکه مراحل تعطیلی مرکز آموزشی گای چگونه است، ارائه نکرده است.

اشاره اجمالی محمودزاده به یک آزمون مشخص و انتقادات تند برخی رسانه های اصولگرا از گاج در سال گذشته حاکی از آن است که دلیل تعطیلی این موسسه آموزشی به روز جمعه 27 آذرماه در آزمون علوم انسانی پایه دوازدهم برمی گردد.

به گزارش فرارو، همزمان با اعتراضات سال گذشته و 31 آذر، روزنامه اصول گرایان فرهیختگان در گزارشی با عنوان «اپراتورهای کنکور به شعر و ایران رحم نکردند» به نقد سوالات ادبیات فارسی یکی از آزمون های آزمایشی گروه انتشارات گاج پرداخت.

روزنامه فرهیختگان در شماره خود با انتشار عکسی از سوالات این آزمون نوشت: انتشارات گاج روز جمعه 27 آذرماه برای پایه دوازدهم علوم انسانی آزمون برگزار کرد و تمامی اشعاری که برای سوال یک انتخاب شد. از دروس اشعار ناامید کننده و تاریک است. در حالی که این نهاد آموزشی با توجه به رسالتی که دارد باید در کنار آموزش به فکر نسل جدید باشد. مطمئناً عواقب چنین اقداماتی نمی تواند برای نسل جدید که سؤالات زیادی دارد، خوب باشد.»

  حملات روسیه روند مثبتی را دنبال می کند

این روزنامه اصولگرا معتقد بود که گاج با انتخاب اشعار فاروکی یزدی جوانان را به وجد آورده است.

فرهیختگان می نویسد: «اشعار انتخاب شده برای این آزمون، اشعاری هدفمند و سیاه بود. اشعاری که در دوره خاصی گفته شده، اما با هدف جمع آوری شده اند و مطمئناً فرد گردآورنده سوالات، با نگاهی خاص این اشعار را برای آزمون انتخاب کرده است.»

این روزنامه اصولگرا با انتشار آیات متعددی که در این آزمون گنجانده شده است، نوشت: «در سه ماه گذشته درباره اتفاقات کشور صحبت های زیادی شده و تقریباً از ابعاد مختلف این اتفاقات صحبت شده است. ما برای حل مشکلات موجود به گفت و گو نیاز داریم و راه دیگری نداریم، اما متاسفانه در این زمینه در نحوه گفتگو و تسلط بر موضوع مشکل داریم و با فرهنگ و ادبیات گفت و گو بیگانه هستیم و سعی نمی کنیم در این مسیر حرکت کنند. آنها را آرام کنید. به آنها گوش کنیم و به آنها مهلت دهیم نه اینکه آنها را تحریک کنیم و با مواردی مانند انتخاب این ابیات به خیابان بفرستیم.

بخشی از شعر آمده در آزمون سراسری «گاج» را بخوانید:

ای مردم بی پناه و مستاصل، برای حفظ آزادی کشورمان، این اسارت تا کی ادامه دارد.
«ای مظلوم مظلوم وقتی خودت یادت می‌آید/ وقتی می‌بینی که ظالم از ظالم حمایت می‌کند»
«اگر معنای حکومت حلال این است/ ای کاش در دنیا نامی از حکومت و قانون نبود»

دیدگاهتان را بنویسید