عنوان بهترین فوتسالیست سال قاره کهن به مسلم اولادقباد رسید


به گزارش خبرگزاری موج، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) امشب سه‌شنبه و پس از سه سال وقفه، مراسم برترین‌های سال فوتبال آسیا را برگزار کرد و بهترین‌های فوتبال در سال 2022 مشخص شدند.

مهدی طارمی در بخش بهترین لژیونر، امین حزباوی در بخش بهترین بازیکن جوان و مسلم اولادقباد و سعید احمد عباسی در بخش بهترین بازیکن فوتسال، نامزد جوایز امسال شده‌اند. همچنین عناوین «بهترین فدراسیون فوتبال آسیا» و نیز «بهترین رئیس فدراسیون قاره کهن در رده پایه» به سه و چهار بخش تقسیم شده است که نام فدراسیون ایران در هر یک از این دو بخش دیده می‌شود.

سیما جاسوال مجری برنامه در ابتدای مراسم، به حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به فلسطین اشاره کرد و به خانواده مردمی که در غزه به شهادت رسیدند، تسلیت گفت.

در ادامه بهترین‌های قاره کهن به شرح زیر معرفی شدند:

جایزه برترین فدراسیون فوتبال آسیا (یاقوت قرمز): فدراسیون فوتبال گوام

جایزه برترین فدراسیون فوتبال آسیا (طلا): فدراسیون فوتبال هنگ‌کنگ

جایزه بهترین فدراسیون فوتبال آسیا (الماس): فدراسیون فوتبال لبنان

بهترین فدراسیون فوتبال آسیا (پلاتینیوم): فدراسیون فوتبال ازبکستان فدراسیون فوتبال ایران در این بخش نامزد بود که به این عنوان دست نیافت.

بهترین فدراسیون منطقه‌ای کنفدراسیون فوتبال آسیا: کافا (فدراسیون فوتبال آسیای مرکزی)

جایزه ویژه رئیس AFC برای فدراسیون‌های آسیایی در رده پایه (برنز): فدراسیون فوتبال هند فدراسیون فوتبال ایران نامزد دریافت این جایزه بود که از دستیابی به آن ناکام ماند.

جایزه ویژه رئیس AFC برای فدراسیون‌های آسیایی در رده پایه (نقره): فدراسیون فوتبال گوام

جایزه ویژه رئیس AFC برای فدراسیون‌های آسیایی در رده پایه (طلا): فدراسیون فوتبال استرالیا

بهترین لژیونر: کیم مین‌جائه (کره جنوبی) مهدی طارمی که عملکرد فوق‌العاده‌ای با پیراهن پورتو داشت، کاندیدای دریافت این جایزه بود که دستش به این عنوان نرسید.

بهترین بازیکن جوان آسیا: کوریو ماتسوکی (ژاپن) نام امین حزباوی، دیگر بازیکن تیم ملی کشورمان نیز در میان کاندیداهای این عنوان به چشم می‌خورد که این جایزه نصیب بازیکن جوان ژاپن شد.

بهترین مربی فوتبال بانوان: شوی کینگیا (تیم ملی بانوان چین)

بهترین مربی فوتبال مردان: هاجیمه موریاسو (تیم ملی ژاپن)

بهترین بازیکن فوتسال: مسلم اولادقباد (باشگاه مایورکا پالما، تیم ملی فوتسال ایران)


آیا این خبر مفید بود؟


دیدگاهتان را بنویسید