فردا آخرین مهلت انتخاب خودرو در سامانه یکپارچه است

فردا آخرین مهلت انتخاب خودرو در سامانه یکپارچه است

فرآیند انتخاب خودرو متقاضیان مرحله دوم طرح سامانه یکپارچه فروش خودروهای داخلی و پیش ساخته فردا چهارشنبه 19 خردادماه به پایان می رسد.

بر اساس برنامه زمان بندی اعلام شده، با تکمیل رصد اطلاعات خریداران خودروهای داخلی جهت افتتاح حساب نیابتی (واریز 100 میلیون تومان و مسدودسازی) و سپس ارسال اطلاعات از بانک ها به سامانه، فرآیند انتخاب خودرو در سامانه مذکور آغاز شده است. سیستم یکپارچه از 3 ژوئن.

با توجه به این؛ فقط متقاضیان واجد شرایطی که اطلاعات آنها توسط بانک ها به سامانه ارسال شده است می توانند در تاریخ مشخص شده 5 اولویت خودرو را برای تشکیل لیست انتظار در سامانه esalecar.ir انتخاب کنند، زمان ثبت نام تاثیری در اولویت تحویل خودرو ندارد.

متقاضیان ثبت نام در مرحله دوم طرح یکپارچه فروش خودروهای داخلی از 30 تا 29 اردیبهشت ماه فرصت افتتاح حساب نیابتی و واریز وجه را داشتند.

تحویل 23 مدل خودرو در مرحله دوم فروش تلفیقی

سایپا 11 محصول خود شامل مدل کوئیک جی ایکس، کوییک اتوماتیک، ساینا اس، ساینا اس اتوماتیک، مدل کوئیک آر جی ایکس، شاهین، شاهین اتوماتیک، ساینا مدل GX، ساینا مدل GX اتوماتیک، ساینا GX مدل دوگانه سوز و اطلس ول را روانه بازار کرد.

در این مدت شرکت مدیریت خودرو شش خودرو شامل آریزو ۶ پرو، تیگو ۸ پرو، ایکس ۵۵ پرو، ایکس ۲۲ پرو اتوماتیک، ایکس ۲۲ پرو گیر و آریزو ۵ توربو را روانه بازار کرد.

همچنین محصولات فردا موتور 3، فردا SX5، فردا T5 و سوبا M4 و کرمان موتور با جک S3، جک J4، KMCJ7 در مرحله دوم طرح عرضه یکپارچه خودروهای داخلی حضور دارند.

بر اساس این گزارش؛ ایران خودرو در این مرحله محصولی را عرضه نکرده است.

* ثبت نام متقاضی که قبلاً در لیست انتظار طرح اول سامانه یکپارچه و خودروهای وارداتی قرار گرفته است امکان پذیر نیست مگر اینکه تا تاریخ 20.02.1402 انصراف خود را در سامانه های مربوطه ثبت کند.

* ثبت نام مرحله اول در لیست انتظار، به متقاضی حق دریافت خودرو را نمی دهد و تعهد خودروساز صرفاً بر اساس تایید ثبت نام توسط خودروساز در مرحله سوم تعیین شده است. اجرای پروژه.

  تقویت گفتگو بین مذاهب اسلامی

تبصره 5: تخصیص خودروها در این مرحله بر اساس اولویت انتخابی مشتری و رتبه اولیه در سامانه می باشد.

تبصره 6: متقاضیان علاوه بر داشتن حساب نیابتی با اعتبار مورد نیاز، موظفند کلیه شرایط متقاضی را داشته باشند و در صورتی که در هر مرحله تا تایید ثبت نام توسط شرکت سازنده خودرو مشخص شود متقاضی فاقد شرایط ثبت نام می باشد. ، ثبت نام وی لغو خواهد شد.

شرایط عمومی مندرج در ماده 4 آیین نامه تنظیم بازار خودروهای سواری توسط شورای رقابت:

1. حداقل سن متقاضیان خرید خودرو 18 سال می باشد.

2. داشتن گواهینامه رانندگی معتبر (با تاریخ اعتبار) برای متقاضیان خرید خودرو الزامی است.

3. متقاضیانی که در 48 ماه گذشته در شرکت های ایران خودرو و سایپا و در 24 ماه گذشته در سایر شرکت های خودروسازی ثبت یا فاکتور (کلیه روش های فروش سامانه خودروساز، بورس کالا و …) ثبت یا صادر کرده اند، می توانند ثبت نام کنند. من ماشین میخرم من ندارم

4. متقاضیان دارای شماره ثبت فعال نمی توانند اقدام به ثبت نام و خرید وسیله نقلیه نمایند.

5. واگذاری امتیازات و حقوق ناشی از خرید خودرو به اشخاص (حتی از طریق وکالت) و همچنین فروش حواله وجه خودرو از طریق وکالت ممنوع است.

6. فروش خودروی خریداری شده به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد.

7. شرکت های خودروسازی موظفند برای جلوگیری از انتقال سند حداقل به مدت یک سال از جمله رهن سند خودرو، روش های پیشگیرانه اتخاذ و اجرا کنند.

8. امکان ثبت نام و خرید خودرو برای اشخاص حقوقی وجود ندارد.

9. چنانچه در هر مرحله و مراحل ثبت نام مشخص شود متقاضی فاقد شرایط ثبت نام می باشد، ثبت نام وی باطل تلقی و وجه سپرده (بدون پرداخت سود مشارکت و …) عودت داده می شود.

  انجمن خیریه های مسکن 20000 واحد مسکونی برای نیازمندان ساخته است

10. در صورت بروز هرگونه تاخیر در تحویل خودرو طبق شرایط و ضوابط مندرج در قرارداد، غرامت تاخیر در تحویل طبق آئین نامه های قانون حقوق وسایل نقلیه موتوری اعلامیه های مصرف کننده و مرتبط پرداخت خواهد شد. ، که متعاقباً از طریق بخشنامه های فروش اطلاع رسانی خواهد شد.

11. سایر موارد و شرایط بر اساس بخشنامه های صادره از سوی شرکت های خودروسازی و قرارداد منعقده بین آنها و مشتریان خواهد بود.

12. متقاضی فقط باید یک حساب نمایندگی ایجاد کند در غیر این صورت مسئولیت موضوع به عهده متقاضی می باشد.

13. عدم درج در فهرست اولویت های اعلامی اولین طرح تلفیقی خودروهای داخلی و وارداتی یا انصراف از طرح مذکور تا تاریخ 1402/02/20.

14. هر کد ملی حق خرید یک دستگاه خودرو از کلیه شرکت های خودروسازی را دارد.

15. طرح عادی شامل کلیه افراد دارای ویژگی های فوق می باشد و طرح حمایت از خانواده و جوانان صرفاً برای مادرانی است که دارای شرایط قانون حمایت از خانواده و جوانان مصوب سازمان ثبت احوال بوده و بر عهده مادران می باشد. اشتباه در انتخاب طرح به عهده متقاضی است.

16. متقاضیان ثبت نام باید شماره همراه ثبت شده به نام خود را در سامانه اعلام کنند در غیر این صورت مسئولیت مغایرت شماره همراه با کد ملی بر عهده متقاضی می باشد.

مرحله دوم: برنامه ریزی و اعلام برنامه برای هر محصول خاص

پس از تعیین وقت، لیست متقاضیان واجد شرایط در ثبت نام اولیه، بر اساس برنامه زمانبندی تولید اعلام شده توسط خودروسازان داخلی، زمان تحویل خودروی مورد نظر متقاضی در سامانه اعلام می شود.

تبصره 1 – زمانبندی بر اساس لیست نوبت (لیست انتظار هر محصول) در خرداد 1402 و در سامانه https://www.esalecar.ir اعلام خواهد شد.

تبصره 2 – قرار گرفتن متقاضی در لیست انتظار بر اساس زمانبندی اعلام شده، برای خودروساز تعهدی برای تحویل خودرو ایجاد نمی کند و این تعهد صرفاً پس از اتمام مرحله سوم و بر اساس نتیجه گیری صورت می گیرد. قرارداد فروش بین متقاضی و سازنده خودرو و بر اساس بندهای قرارداد منعقده.

  کاهش شهرهای قرمز تاج / 113 شهر در حالت آب

تبصره 3 – در این مرحله و پس از اعلام نتایج زمانی، متقاضی می تواند نسبت به برداشت اعتبار از حساب نیابتی اقدام کند و در صورتی که متقاضی واجد شرایط تمایل به تحویل خودرو طبق برنامه زمانی اعلام شده در این مرحله داشته باشد، می تواند ثبت نام را بر اساس شرکت سازنده با خودرو تماس گرفته و پس از اعلام نتایج زمان‌بندی، نسبت به تکمیل وجه به حساب خودروساز بر اساس قیمت روز اقدام کرده و یا با اعلام انصراف از لیست انتظار خودروی مورد نظر خارج می‌شود.

مرحله سوم: تایید ثبت نام متقاضیان بر اساس فراخوان خودروساز

در این مرحله پس از اعلام زمان‌بندی متقاضی و تشکیل لیست انتظار برای هر محصول، خودروساز موظف است هر فراخوان طرح‌های فروش خودرو را مطابق با زمان‌بندی و چرخش انجام شده اعلام کند تا خودروسازان با توجه به زمان جاری و صرفاً بر اساس لیست اولویت‌بندی مشخص شده برای هر محصول، نسبت به تماس و تایید ثبت نام و انعقاد قرارداد فروش بر اساس قیمت روز خودرو اقدام می‌کنند.

تبصره 1 – تایید ثبت نام توسط خودروسازان در این طرح بر اساس لیست نوبت بر اساس قیمت روز و با رعایت مفاد مقررات بازار موتور شورای رقابت می باشد.

تبصره 2 – چنانچه در هنگام تماس با مشتری، در زمان تحویل یا ثبت نام قطعی، مشخص شود که مشتری از شرایط درخواست کننده مندرج در آگهی تخطی کرده و یا خودروی خود را از سایر خودروسازان داخلی خریداری کرده است. در این مدت ثبت نام در این طرح غیر قانونی تلقی شد.

نکته حائز اهمیت این است که اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح بر اساس ماده 19 آیین نامه اجرایی ماده 14 طرح مبارزه با پولشویی و مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید