فرهنگ گفتگو جایگزین سکوت و فردگرایی در خانواده ها می شود/ شادی حلقه مفقوده زندگی امروز است


ساعت: 14:53
تاریخ انتشار: 1401/02/19
کد خبر: 1837487

معصومه گلمی گفت: در عصر تکنولوژی فرهنگ گفتگو در خانواده ها به فراموشی سپرده شده و سکوت و فردگرایی در زندگی حاکم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ معصومه گلمی مشاور خانواده در گفتگو با خبرنگار تیتریک گفت: «شاد زیستن پاسخی است به چگونگی زندگی کردن.

وی ادامه داد: نشاط تلاش و عاملی برای تقویت اراده انسان است که به رشد استعدادها و توانایی های او کمک می کند و به راحتی به اهداف خود می رسد.

گلمی افزود: شادی زندگی را خوشایند می کند و میل فرد به فعالیت های اجتماعی را تسهیل می کند.

این مشاور گفت: فرد در حین کار روزانه به دلیل مقابله با عوامل کسل کننده و استرس های زندگی روزمره که اثرات زیادی بر بدن دارد، باید خستگی و استرس زیادی را تحمل کند که لذات دنیوی ناشی از شادی و نشاط است. می تواند این فشارها را کاهش دهد.

وی گفت: نشاط و شادی در زندگی جبران کننده فرسودگی و ناراحتی و طولانی شدن عمر است، فرصتی که همه باید از آن استفاده کنند.

گلمی ادامه داد: زندگی با شادی معنا پیدا می کند و احساسات منفی مانند شکست، ناامیدی، ترس و اضطراب بی اثر می شوند.

وی گفت: افراد شاد از سلامت روحی و جسمی بهتری نسبت به افراد غمگین برخوردارند. علاوه بر این، جوامعی که در آن شادی و هیجان وجود دارد، موفق ترند.

این مشاور افزود: در پرتو شادی می توان قله های رفتار را ساخت و پیمود و نقش سازنده ای در جامعه در عرصه های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ایفا کرد و نه تنها از بیماری های ناشی از گرفتاری های قرن حاضر دوری کرد. .” اما می تواند بیماری های جسمی صعب العلاج را نیز درمان کند.

  اقدام عجیب سرمربی استقلال پس از انتقادات همه جانبه از پیشکسوتان

گلمی گفت: در عصر تکنولوژی فرهنگ گفتگو در خانواده ها به فراموشی سپرده شده و سکوت و فردگرایی در زندگی حاکم است.

وی ادامه داد: با کودکانی که از بازی های گروهی فاصله می گیرند و تنها یک کودک را دنبال می کنند; نسل امروز به جای مواجهه با واقعیت های زندگی، همه آنها را در فضای مجازی می بیند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شادی رمز حل بسیاری از مشکلات و بحران های جامعه است و اگر در سخت ترین شرایط زندگی بخندد، می تواند بر مشکلات فائق آمده، شاد و پیروز باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید