فساد زیر پوست شهر; بازداشت ۱۲۰ نفر از مدیران و کارمندان شهرداری به مدت یک سال و چهار ماه در کشور

فساد زیر پوست شهر;  بازداشت ۱۲۰ نفر از مدیران و کارمندان شهرداری به مدت یک سال و چهار ماه در کشور

روزنامه هم میهن می نویسد: بررسی ها نشان می دهد در سال 1401 و از ابتدای امسال تاکنون بیش از 120 نفر از مسئولان، مدیران و اعضای شوراهای شهر دستگیر شده اند.

رویداد۲۴ روزنامه هم میهن از دستگیری بیش از ۱۲۰ نفر از مدیران شهرداری در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ به اتهام فساد خبر داد.

از ابتدای سال 1402 تا انتشار این گزارش، اخبار رسمی حاکی از دستگیری بیش از 48 نفر از مدیران، مسئولان و اعضای شوراهای شهر در سراسر کشور است. اتهام اصلی این افراد فساد، رشوه و تحصیل ثروت غیرقانونی است. در سال 1401 بیش از 70 نفر از اعضای شوراهای شهر و مقامات شهرداری به بازداشتگاه های سراسر کشور اعزام شدند.

در بخشی دیگر از این گزارش آمده است: به گفته برخی از محققان، توانمندسازی شهروندان می تواند زمینه های فساد را در ساختار مدیریت شهری نیز کاهش دهد. مطالعه‌ای با عنوان «تاثیر توانمندسازی شهروندان بر کاهش فساد» که در سال 2018 منتشر شد، چندین یافته دارد: «راه‌حل‌های پیشگیرانه برای مقابله با فساد از طریق توانمندسازی شهروندان عبارتند از مهارت‌های مدیریت توانمند، پاسخگویی، افزایش مذاکره و متقاعدسازی، مشارکت در برنامه‌ریزی. ایجاد خودمختاری با تعیین مرزها و مرزها، به اشتراک گذاشتن اطلاعات بین شهروندان، مشارکت مردم در تعیین اهداف، تفویض اختیار، تعیین چشم انداز آینده، ارتقای سطح آگاهی عمومی، حمایت از شاهدان، گزارشگران و افشاگران و اعتماد به شهروندان.

  کاروان ورزشی ایران در راهپیمایی اربعین حسینی شرکت می کند

دیدگاهتان را بنویسید