فقط به شرط توقف بی‌بازگشت جنگ تن به آتش‌بس با اسرائیل می‌دهیم

جهاد اسلامی:

معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین شامگاه پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: پایان غیرقابل بازگشت جنگ غزه شرط برقراری آتش بس با رژیم صهیونیستی است.

به گزارش خبرگزاری موج


به گزارش الجزیره، محمد الهندی گفت: همه گروه های مقاومت در این کشور بر لزوم عقب نشینی کامل نظامیان صهیونیست از باریکه اتفاق نظر دارند. غزه تاکید می کنند

معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامیافزود: هرگونه توافق نهایی باید روشن کند که (رژیم) اسرائيل پس از توقف جنگ، دیگر نباید شروع شود.

الهندی افزود: (رژیم) اسرائیل مجبور به عقب نشینی کامل از نوار غزه خواهد شد زیرا نیروهایش در غزه خسته شده و شاهد اتفاقاتی است که در محور نتزاریم رخ داده است.

لازم به ذکر است که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در 31 می 2024 برابر با 11 ژوئن 1403 و در آستانه انتخابات 5 نوامبر سال جاری (15 نوامبر 1403) اعلام کرد که اسرائیل پیشنهاد جدیدی برای برقراری آتش بس و تبادل اسرا که از طریق قطر به حماس ارسال شد و از طرفین خواست این فرصت را از دست ندهند و بر سر این پیشنهاد به توافق برسند.

رئیس جمهور آمریکا که به دلیل حمایت از رژیم صهیونیستی در جنگ کنونی غزه تحت فشار نهادهای بین المللی و افکار عمومی جهان در داخل و خارج از آمریکا قرار دارد، تصریح کرد: پیشنهاد (رژیم) جدید اسرائیل نقشه راه است. برای پایان دائمی آتش و آزادی همه گروگان ها (اسرا). من می دانم که برخی از مردم در اسرائیل با این طرح مخالفت خواهند کرد. این واقعاً یک لحظه تعیین کننده است. حماس باید به این توافق عمل کند.

طرح سه مرحله ای ارائه شده توسط رئیس جمهور آمریکا جو بایدن شامل موارد زیر است:

مرحله اول: 6 هفته به طول می انجامد که شامل آتش بس کامل، عقب نشینی نیروهای اسرائیلی از تمام مناطق پرجمعیت غزه، آزادی تعدادی از اسرا اعم از زنان، سالخوردگان و مجروحان در ازای آزادی صدها اسیر فلسطینی است. در این مرحله گروگان های آمریکایی آزاد می شوند.

بقایای اسرای کشته شده به خانواده هایشان تحویل داده می شود. غیرنظامیان فلسطینی به خانه های خود در محله های غزه از جمله شمال باز خواهند گشت. با ورود 600 کامیون روزانه به غزه، کمک های بشردوستانه افزایش خواهد یافت. صدها هزار چادر توسط جامعه بین المللی توزیع خواهد شد.

فاز دوم: شامل مبادله تمامی گروگان های زنده باقیمانده، از جمله سربازان مرد، همراه با خروج کامل نیروهای اسرائیلی از غزه.

مرحله سوم: شامل آغاز طرح بزرگ بازسازی غزه و بازگرداندن نهایی بقایای اسرا خواهد بود.آیا این خبر مفید بود؟
خدمات سئو برای وب سایت ها