فلسطین خواستار پایان عضویت آمریکا در کمیساریای عالی حقوق بشر شد

وی گفت: ما از ایالات متحده می خواهیم که عضویت خود در کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل را تعلیق کند.

میشل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت: ارتش اسرائیل به کشتار و زخمی کردن فلسطینیان در سرزمین های اشغالی در شش ماه اول سال 2022 ادامه خواهد داد. کشتار و ضرب و شتم فلسطینیان از جمله کودکان در اراضی تحت اشغال اسرائیل توسط ارتش اسرائیل در شش ماه اول سال 2022 ادامه یافت.

باشلت با اشاره به ترور شیرین ابوعقلی، روزنامه نگار فلسطینی تلویزیون الجزیره، نظامیان صهیونیست گفت: کانیا.

رئیس کمیته حقوق بشر فلسطین گفت: اشغال فلسطین باید اکنون پایان یابد و فلسطینی ها باید از حق زندگی برخوردار شوند.

وی گفت: «جامعه بین‌المللی در اعمال فشار بر اسرائیل برای پایان دادن به اشغال فلسطین شکست خورده است».

نماینده اتحادیه اروپا همچنین گفت شهرک سازی در کرانه باختری غیرقانونی است و جابجایی اجباری فلسطینی ها راه حل دو کشوری را تهدید می کند.

نماینده شورای همکاری خلیج فارس نیز در این نشست گفت: تداوم خشونت علیه مردم فلسطین امکان صلح در فلسطین را تضعیف می کند و باید اشغال فلسطین توسط استعمارگران اسرائیل پایان یابد.

وی گفت: «ما در مورد مأموریت کمیته سازمان ملل برای ایجاد حقایق در مورد نقض حقوق بشر در سرزمین های فلسطینی نگران هستیم.

نماینده پاکستان نیز در این زمینه گفت: تمایل برخی کشورها برای ممانعت از اجرای ماموریت حقیقت یاب سازمان ملل در فلسطین نگران کننده است.

نماینده امارات نیز سخنران دیگری بود و افزود: ما بر لزوم احترام به مکان تاریخی بیت المقدس به عنوان شهری مقدس برای همه شهروندان ادیان ابراهیمی تاکید می کنیم.

  لزوم فرهنگ سازی و نهادینه سازی رعایت اصول بهداشتی با الگوبرداری از سیره رهبر معظم انقلاب/ تولیدکنندگان واکسن ضد ولیعهد می تواند نیازهای غیرضروری کشور را صادر کند.

نماینده فرانسه همچنین خاطرنشان کرد که راه حل دو کشوری فرصتی برای صلح عادلانه و همه جانبه در فلسطین فراهم می کند.

نماینده قطر به عنوان سخنران بعدی گفت: عدم همکاری مقامات رژیم غاصب اسرائیل با کمیته حقیقت یاب سازمان ملل در مورد نقض حقوق بشر در فلسطین را محکوم می کنیم.

پنجاهمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد تا هشتم جولای ادامه خواهد داشت.

چند سال پیش، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد با اعزام یک تیم حقیقت یاب بین المللی برای تحقیق درباره جنایات جنگی و خشونت علیه فلسطینیان در غزه موافقت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید