فیلم قدیمی سید احمد خمینی: آتش زدن کتابخانه ها و سفارتخانه های اروپا

فیلم قدیمی سید احمد خمینی: آتش زدن کتابخانه ها و سفارتخانه های اروپا

ویدئویی قدیمی از سید احمد خمینی فرزند آیت الله خمینی منتشر شده است که در آن به مخاطبان می گوید کتابخانه ها را منفجر کرده و سفارتخانه ها را در اروپا آتش بزنید. این سخنان مربوط به اجرای فتوای ترور سلمان رشدی است.

ویدئویی که کمتر دیده شده از سخنرانی سید احمد خمینی فرزند آیت الله خمینی به تازگی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که ظاهراً در بین نیروهای امنیتی آن دوره بوده است. خمینی در این سخنرانی از حضار می خواهد کتابخانه ها را منفجر کنند و سفارتخانه ها را در اروپا آتش بزنند! گفته می شود این ویدئو مربوط به دستور کشتن سلمان رشدی است.

سایت جماران که مواضع خانواده آیت الله خمینی را منتشر می کند در یادداشتی نوشت: این سخنان نه در خفا بلکه در یک جلسه رسمی با حضور اقشار مختلف بیان شده است. جماران همچنین می نویسد: انتشار و برجسته سازی این سمینار در این برهه ممکن است کارکردهای مختلفی داشته باشد، از جمله متشنج کردن سیاست تنش زدایی ایران و اروپا، تضعیف بیشتر جریانات اصلاح طلب وفادار به بنیانگذار و …، اما هرگونه تحلیل غیرمحور و غیره. تفسیر به قول سیدمحمد خاتمی، سیداحمد خمینی (و دیگرانی که در آن سالها موضع گرفتند) باید در چارچوبی که ذکر شد انجام شود.

  جایزه بزرگ اسنوکر مسابقه بین وفایی و قهرمان مسترز

دیدگاهتان را بنویسید