قالیباف: امیدواریم تا دو ماه آینده لایحه حجاب در مجلس به تصویب برسد/ تعداد نمایندگان حقوقی این لایحه به 60 نفر افزایش یافت/ مجلس لایحه اولیه پیشنهادی را پاسخگوی نیاز جامعه نمی‌داند. به همین دلیل شبانه روز روی این موضوع کار می کند

قالیباف: امیدواریم تا دو ماه آینده لایحه حجاب در مجلس به تصویب برسد/ تعداد نمایندگان حقوقی این لایحه به 60 نفر افزایش یافت/ مجلس لایحه اولیه پیشنهادی را پاسخگوی نیاز جامعه نمی‌داند.  به همین دلیل شبانه روز روی این موضوع کار می کند

محمدباقر کلیباف رئیس شورای اسلامی گفت: مجلس احساس نمی کند لایحه پیشنهادی عفاف و حجاب پاسخگوی نیاز جامعه باشد و به همین دلیل به صورت شبانه روزی روی این موضوع کار می کند.

رئیس شورای اسلامی با بیان اینکه لایحه پیشنهادی عفاف و حجاب جوابگوی نیاز جامعه نیست و به همین دلیل به صورت شبانه روزی روی این موضوع کار می شود، گفت: این لایحه پاسخگوی نیاز جامعه نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر در نهمین همایش سراسری سران مجالس جوانان عاشورایی رزمندگان اسلام به بررسی روند بررسی لایحه عفاف و حجاب در مجلس پرداخت و گفت: در حال حاضر قانون حجاب در کشور وجود دارد. و هیچ کس نمی تواند به بهانه اینکه قانون جدید حجاب در حال بررسی است از انجام وظایف و مسئولیت ها دوری کند.

به گزارش صداوسیما از قم، محمدبکر کلیباف با اشاره به طرح پیشنهادی لایحه عفاف و حجاب، افزود: این لایحه در واقع یک لایحه جرم انگاری بود، اما ما در مجلس معتقدیم علاوه بر تخطی از موازین حجاب، باید رعایت شود. در عین حال مسائل فرهنگی و هویتی نیز باید پیگیری شود.

وی با اشاره به مسئولیت 32 سازمان و نهاد در بحث حجاب گفت: 31 سازمان که تکالیف قانونی مثبتی در خصوص حجاب دارند در این زمینه کم کاری کرده اند اما در عین حال مطالبه گری از سایرین نیز دارند.

رئیس شورای اسلامی افزود: مجلس لایحه پیشنهادی عفاف و حجاب را پاسخگوی نیاز جامعه نمی داند و به همین دلیل به صورت شبانه روزی روی این موضوع کار می کند.

قالیباف از افزایش مفاد قانونی لایحه عفاف و حجاب به 60 خبر داد و گفت: این لایحه در حال حاضر در کمیته های تخصصی در حال بررسی است اما امیدواریم تا دو ماه آینده به تصویب شورای اسلامی برسد.

  70 درصد سپرده ها متعلق به 1 درصد جامعه است؟

رئیس شورای اسلامی در ادامه دخالت نمایندگان در عزل و نصب مدیران را خلاف شرع و قانون دانست و گفت: هیات نظارت بر نمایندگان به شدت بر این موضوع نظارت دارد زیرا نمایندگان نباید تعیین کنند که چه کسی می‌نشیند. در کرسی قدرت در نهادها.

کلیباف تاکید کرد: نمایندگان مجلس در واقع قانونگذار کشور ما هستند و بیش از هر چیز باید به قانون احترام بگذارند.

رئیس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات اقتصادی گفت: مشکل ما در اقتصاد این است که مسیر کار را از مردم گرفته ایم.

کلیباف خاطرنشان کرد: در هر زمینه و مشکلی که مردم وارد میدان شوند مشکلات حل می شود و برای گره گشایی باید از خود مردم کمک گرفت.

وی ایمان به سنت های الهی و سپردن امور مردان را عامل پیروزی در مشکلات دانست و گفت: ما همیشه با دشمنان می جنگیم و هرگز نباید از این امر غافل شویم.

رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به تغییر عرصه و مرحله جنگ دشمنان گفت: امروز میدان مبارزه و دشمنی بسیار فراتر از جنگ سنگین است و در عرصه های بسیار گسترده تری از جمله اقتصاد و فرهنگ و… با دشمنان می جنگیم. همیشه باید این مشکل را در ذهن داشته باشیم

وی همچنین به موضوع کم آبی سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: رفع مشکل کم آبی برای مردم این منطقه از طرق مختلف به ویژه انتقال آب از 140 کیلومتری سیستان و بلوچستان و موضوع در حال پیگیری است. تامین آب پایدار در این منطقه تا یک سال آینده

قالیباف در ادامه به جایگاه هیئت ها در جامعه اشاره کرد و گفت: هیئت ها عرصه ای برای ادامه مبارزه با دشمنان هستند و جوانان ما باید این مبارزه را به خوبی ببینند و بشناسند.

  لیگ برتر والیبال 2 پیشنهادات برگزاری لیگ فدراسیون والیبال به باشگاه ها

وی گفت: تلاش و تشخیص حق از باطل باعث می شود که کمک خداوند به انسان برسد و مشکلات و موانع برطرف شود.

رئیس شورای اسلامی، موفقیت و برتری جوانان فلسطینی در برابر دشمن صهیونیستی را یکی از مظاهر یاری خداوند دانست و گفت: پیروزی از آن کسانی است که در راه خدا جهاد می کنند و به یاری خداوند، فلسطینی ها. جوانان از صخره به موشک رفتند.

دیدگاهتان را بنویسید