قدیمی‌ترین شبکه خارجی تلویزیون ۲۷ ساله شد


به گزارش

خبرگزاری موج


،  در 25 آبان‌ماه سال 1376 شبکه جهانی سحر فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. در ابتدای راه‌اندازی، این شبکه متشکل از کانال‌های اردو، کردی، آذری و بالکان بود که به تدریج و بنا به ضرورت‌های رسانه‌ای زیرمجموعه‌هایی به آن اضافه شد تا اینکه در یکم آذرماه 1400 جدیدترین کانال این شبکه، کانال افغانستان به آن اضافه شد و در قالب‌های مختلف مستند، ترکیبی، نمایشی، انیمیشن و جنگ را در موضوعات گوناگون سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و معارف دینی برای همه گروه‌های سنی، مخاطب خود در دستور کار دارد.

با گذشت 27 سال از تأسیس این شبکه به همراه 5 کانال آذری، کردی، بالکان، اردو و سحر افغانستان برای مخاطبان جهانی خود برنامه‌های رنگین‌کمانی از برنامه‌ها را طی این سال‌ها تدارک دیده و در لحظات غم و شادی همراه مخاطبان خود بوده است. بیست و هفتمین سالگرد راه‌اندازی شبکه جهانی سحر با حضور احمد نوروزی معاون برون‌مرزی صداوسیما ، ابراهیم علی برزی مدیر شبکه جهانی سحر، مدیران و کارکنان این شبکه و همکاران معاون برون‌مرزی برگزار شد.

در این مراسم نوروزی معاون برون‌مرزی با تبریک بیست و هفتمین سال تأسیس شبکه جهانی سحر گفت: شبکه سحر اولین و قدیمی‌ترین تلویزیون معاونت برون‌مرزی است که از آن و پس از آن شبکه‌های دیگری در معاونت برون‌مرزی منشعب و راه‌اندازی شدند.

وی افزود: در طول سالیان گذشته این شبکه به این درجه از رشد و بالندگی رسیده است و امیدوارم که با ادامه تلاش و کوشش شما همکاران و مدیران، سال‌هایی باشکوه‌تر پیش‌روی داشته باشیم و این شبکه بتواند نقش و جایگاه ویژه رسانه‌ای خود را حفظ کرده و با توان بیشتر آن را توسعه دهد.

نوروزی ادامه داد: لازم است با تولید و توزیع محتواهای مختلف و متنوع علاوه بر افزایش حضور رسانه‌ای، به فضاهای رسانه‌ای جدید ورود کرده و بتوانیم نفش «رسانه اول» را به نحو مطلوب‌تر از گذشته ادامه دهیم.

معاون برون‌مرزی سازمان صداوسیما با اشاره به وقایع و رویدادهای اخیر در فلسطین، «طوفان الاقصی» و نسل‌کشی‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی خاطرنشان کرد: موضوع فلسطین موضوع مهم و اصلی کشور ما است و ما به عنوان رسانه موظفیم با تمام تلاش نقش رسانه‌ای خود و پیام جمهوری اسلامی ایران را که همان دفاع از مظلوم در مقابل ظالم است را ادا کنیم. ایران از فلسطین جدا شدنی نیست و موضع جمهوری اسلامی در حمایت از مظلومان جهان به گفتمانی برای دیگر کشورها تبدیل شده است.

همچنین در این مراسم ابراهیم علی برزی مدیر شبکه جهانی سحر با تشکر از تلاش‌های بی‌شائبه همکاران شبکه برای آنان و خانواده‌های‌شان آرزوی سلامتی و موفقیت کرد.

او همچنین بر ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت‌های رسانه‌ای برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی تأکید کرد و گفت:‌به همت شما، موفق شدیم جنایات و نقاط تاریک اشغالگری صهیونیست‌ها در روزهای اخیر را در معرض دید جهانیان و مخاطبان شبکه سحر در اقصی نقاط جهان قرار دهیم.

مدیر شبکه سحر افزود: پس از آغاز تهاجم و حمله رژیم اشغالگر به غزه و شروع نسل‌کشی فلسطینیان، شبکه سحر با توجه به اولویت های خبری شروع به ساخت و تولید برنامه هایی متنوع با محوریت فلسطین و مرور و واکاوی حوادث روزانه جنگ کرد و امروز حاصل روشنگری رسانه‌ای جمهوری اسلامی را در اعتراضات و راهپیمائی های اعتراضی در سرتاسر نقاط جهان شاهد هستیم.

علی برزی با اشاره به ساخت مستند تاریخی، فرهنگی و هنری «ژیکان» گفت: ساخت این مجموعه مستند 16 قسمتی برگ زرین دیگری بر کارنامه پر افتخار شبکه جهانی سحر معاونت برون مرزی است و نشان لیاقت و پویایی این رسانه است و البته حاصل زحمات شما همکاران، که امیدوارم پرتلاش‌تر و با استفاده از تمامی ظرفیت های رسانه ای جمهوری اسلامی ایران برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی گام بردارید.

در این مراسم از مستند «ژیکان» هم رونمایی به عمل آمد. آیا این خبر مفید بود؟دیدگاهتان را بنویسید