قراردادی که پرسپولیس از آن پشیمان شد

فراتر از سقف

باشگاه پرسپولیس امسال برای بازیکنان درجه یک خود سقف قرارداد تعیین کرده و سعی دارد به هر قیمتی از این سقف خارج نشود. جالب اینجاست که این پوشش به ملی پوشان این تیم پرداخت می شود و آل کثیر حتی در رده ملی هم نیست و باید اندکی کمتر از سقف قرارداد دریافت کند. با این حال گلزن پالچ پاوسان با توقعات بسیار بالا پای میز مذاکره نشست و طرفین اصلاً به توافق نزدیک نشدند. آنچه که انتظارات آل کثیر را بالا برد، پیشنهاد بزرگ سپاهانی ها بود که گلزن پرسپولیس را وسوسه کرد و در نهایت او را به اصفهان برد. چند ساعت قبل از قطعی شدن انتقال آل کثیر، احسان پهلوان دیگر بازیکن سابق پرسپولیس با سپاهان قرارداد بست، البته او مستقیماً از پرسپولیس به سپاهان نرفت و یک فصل را در فولاد بین این دو تیم سپری کرد.

50 درصد محروم، 50 درصد مجروح

عیسی آل کثیر در 2 دربی مختلف یک گل به ثمر رساند و محبوبیت خود در بین ایرانی ها را مدیون آن گل هاست. اما می توان گفت مشکلاتی که او در آن چند سال برای پرسپولیس ایجاد کرد بسیار بیشتر از درآمد او برای قرمزها بود. او به محض ورود به این تیم و در حالی که به تازگی کار خود را با زدن 4 گل در لیگ قهرمانان آسیا آغاز کرده بود، در همان دیدارها محروم شد و 6 ماه از میادین دور بود. یعنی این مهاجم خوزستانی به محض ورود به پرسپولیس و تنها پس از 6 بازی 6 ماه محروم شد تا بازیکنان پرسپولیس برای بازگشت او نیم فصل منتظر بمانند. او یک سال بعد دوباره برای نیم فصل دیگر از پرسپولیس جدا شد و این بار مصدومیت رباط صلیبی دلیل غیبت او بود. البته مصدومیت اتفاقی است که برای همه فوتبالیست ها رخ می دهد و دست خود بازیکن نیست، اما نکته این بود که عیسی تا سه چهار ماه بعد از مصدومیت تحت عمل جراحی قرار نگرفت و به غیبت خود در زمین ادامه داد. تا جایی که می توانست! به این ترتیب او تا نیم فصل آخر لیگ از میادین دور بود و پرسپولیس روزهای زیادی را بدون مهاجم متخصص سپری کرد تا اینکه برگشت و گل حساس استقلال را در دربی برگشت به ثمر رساند.

  جهاد طباین را باید گفتمان کرد/ در گام دوم انقلاب نیازمند تحول در عرصه فرهنگی هستیم.

آل کثیر; ستاره ال کلاسیکو

نکته جالب اینکه در نیم فصل گذشته که پرسپولیس می خواست عیسی الکتیر را به لیست خود بازگرداند، طرفین بر سر مدت این قرارداد جدید با هم اختلاف داشتند. باشگاه برای ارزیابی آمادگی آل کثیر در پایان فصل می خواست مدت قرارداد فقط نیم فصل باشد، اما عیسی بر یک قرارداد طولانی تر اصرار داشت تا سرانجام باشگاه موافقت کرد. شاید امروز مسئولان پرسپولیس از اصرار بر کوتاه مدت بودن قرارداد پشیمان شدند. در هر صورت گلزن بزرگ سره پوشان که مقابل السد، پاختاکور، استقلال، سپاهان و تراکتور گلزنی کرد، حالا به سپاهان پیوسته و در آن تیم با رضا اسدی، شهریار مقانلو و کاوه رضایی رقابت خواهد کرد. در فصل آینده حضور او مقابل پرسپولیس با پیراهن زرد سپاهان قطعا جذاب و دیدنی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید