قضات دیوان عالی کشور در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی بیانیه صادر کردند

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم ‌الله الرحمن الرحیم»

وَسیَعلمُ الَّذینَ ظَلموا ایَّ مُنقَلب یَنقَلِبون

چهره واقعی رژیم صهیونیستی امروز بیش از برهه‌های دیگر در تاریخ بشریت نمایان شده است کارنامه سیاه صهیونیست‌ها در بیش از هفتاد سال تشکیل این دولت نامشروع، مملو از حملات غیر انسانی، تجاوزات وحشیانه، جنایات جنگی مانند کشتار کودکان و زنان، نسل‌کشی مردم مظلوم فلسطین اشغالی، جلوگیری از رساندن آب، غذا و دارو به آنان و حمله به بیمارستان‌ها، مدارس، مساجد، کلیساها و منازل مسکونی غیر نظامیان غزه، گواهی بر این ادعاست.

قضاوت به ما آموخته است که استیفای حقوق انسان‌ها مقوله‌ای فراتر از سیاست دولت‌ها است با این حال جهان نظاره‌گر نقض حقوق مردم فلسطین در راستای سیاست‌های صهیونیستی است. امنیت در مناطق فلسطین نشین رخت بربسته است، جنایات جنگی و نسل‌کشی کنونی در غزه واقعیتی است که همه حقوق دانان و انسان‌های آزادی خواه وظیفه مقابله آن را دارند.

اصولی مانند به رسمیت شناختن حق مردم فلسطین برای تعیین سرنوشت خود و نامشروع بودن حاکمیت دولت اشغالگر بر اراضی اشغالی، که در زمره قواعد عرفی حقوق بین الملل نیز قرار گرفته است، باید مورد احترام دولت‌ها واقع شود همانگونه که در قطعنامه‌های شورای امنیت، مجمع عمومی، آرای دیوان بین المللی دادگستری و در منشور ملل متحد مورد تاکید قرار گرفته و در زمره قواعد آمره‌ای هستند که تخطی از آنها نقض حقوق بین الملل است. در اجرای وظایف انسانی، حمایت‌های حقوقی از مردم مظلوم فلسطین مبتنی بر معارف الهی و اعتقادی برخاسته از آموزه‌های آسمانی در پاسخ به ندای مظلومانه برخاسته از آن سرزمین امری الزامی برای مسلمانان است.

در همین راستا قضات دیوان عالی کشور جمهوری اسلامی ایران، ضمن ابراز نگرانی شدید از جنایات رژیم غاصب فلسطین و محکوم کردن این اقدامات که متأسفانه در سایه حمایت دولت‌های غربی خصوصاً آمریکا و سکوت مجامع مدعی حقوق بشر به وقوع می‌پیوندد، لازم می‌دانند هرچه سریع‌تر نهادهای بین المللی با شکستن سکوت و با تکیه بر ارزش‌های انسانی و تعالیم فطری، اقدام جدی به طراحی نظم نوین حقوقی با استفاده از ظرفیت‌های دیوان بین المللی کیفری و به کارگیری ابزارهای بازدارنده و اعمال مجازات‌های متناسب به مسئولیت‌های شغلی و تکالیف انسانی خود عمل کنند تا بشریت را از یوق ستمکاران و جنایات آنان رهایی بخشند.

همچنین به ویژه از مقامات قضائی کشورهای اسلامی دعوت می‌شود تا با استفاده از همه ظرفیت‌های قضائی خود، ضمن محکوم کردن این اعمال وحشیانه، اقدامات قانونی و جمعی را انجام دهند و در جهت رهایی ملت مظلوم و مقاوم فلسطین خصوصاً مردم غزه، گام‌های عملی و اجرایی برداشته و خود نیز آماده هر گونه مساعدت و پشتیبانی از فلسطین باشند.

دیدگاهتان را بنویسید