قهرمان ترکیه بهترین رقیب آزاد سال شد/ آکگول، پادشاه تشک


ساعت: 13:19
تاریخ انتشار: 1301/10/06
کد خبر: 1920213

کشتی گیر سرشناس ترکیه به عنوان بهترین آزادکار جهان انتخاب شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ فدراسیون جهانی کشتی از انتخاب طاها آکگول ملی پوش ترکیه ای با 3 عنوان قهرمانی جهان به عنوان بهترین کشتی گیر آزاد جهان خبر داد.

اتحادیه جهانی در این باره نوشت: طاها آکگول 32 ساله ابتدای سال در مسابقات رنکینگ یاسار دوگو با 5 پیروزی طلا گرفت و سپس در استانبول یک قهرمانی هیجان انگیز در مسابقات قهرمانی اروپا برگزار شد که در آنجا شکست خورد. گنو پتریاشویلی

آکگل که سه بار قهرمان جهان شده بود، هفت سال بود که قهرمان جهان نشده بود. آخرین طلای او در سال 2015 از لاس وگاس به دست آمد. آکگل در سال 2022 موفق شد امیرحسین زارع را در نیمه نهایی در احیای خود در مسابقات جهانی بلگراد شکست دهد. دارنده مدال طلای المپیک ریو 2016 در فینال این رقابت ها Monkhorin Lekhaguagirl از مغولستان را با نتیجه 6 بر 2 شکست داد تا سومین طلای جهانی خود را به فهرست افتخارات خود اضافه کند. با کسب سه مدال طلا در سال 2022، قهرمان سنگین وزن ترکیه با 68 هزار امتیاز در صدر جدول قرار گرفت.

قهرمان سنگین وزن ترکیه تاکنون موفق به کسب یک مدال طلا و یک برنز از المپیک 2016 ریو و 2020 توکیو شده و در دسته تا 125 کیلوگرم نیز سه مدال طلا، 2 مدال نقره و 2 مدال برنز برای کشورش به ارمغان آورده است.

آکگول پس از کسب این عنوان گفت: هیچ چیز تغییر نکرده است. در گذشته دو بار در فینال شکست خوردم که بسیار ناخوشایند بود و اگر این اتفاق نمی افتاد پنج بار قهرمان جهان می شدم.

  3 فروشگاه زنجیره ای 100 هزار تن برنج انباشته اند/دولت کنترلی بر انبارها ندارد

وی ادامه داد: اگر سالم بمانم و خوب تمرین کنم، می توانم هرکسی را در مناطق مختلف شکست دهم.

دیدگاهتان را بنویسید