قیمت جهانی طلا امروز، 6 جولای 1402

قیمت جهانی طلا امروز، 6 جولای 1402

هر اونس طلا با 0.27 درصد افزایش به 1928.44 دلار رسید.

نگرانی‌ها در مورد ناآرامی‌های سیاسی در روسیه اشتها را برای طلا به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری امن افزایش داده است که بر خطر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو بیشتر است. هر اونس طلا امروز با 0.27 درصد افزایش به 1928 دلار و 44 سنت رسید.

تحلیلگران بر این باورند که با وجود سرکوب شورش واگنر در روسیه، هنوز نگرانی هایی وجود دارد. در نتیجه، تمایل به خرید طلا به عنوان یک پناهگاه امن افزایش یافته است.

بازار نگران رویدادهای آینده روسیه و تضعیف قدرت پوتین است که می تواند عواقبی برای کل جهان داشته باشد. تحولات جدید ژئوپلیتیکی و همچنین بازگشت چین به بازار پس از تعطیلات از قیمت طلا حمایت کرد.

قیمت طلا در هفته گذشته حدود 2 درصد کاهش یافت و روز جمعه به پایین‌ترین قیمت خود از ابتدای ماه مارس رسید که این امر را می‌توان در نتیجه اظهارات کینه توزانه مقامات فدرال رزرو آمریکا و احتمال افزایش نرخ بهره مشاهده کرد. نرخ های مجدد توسط بانک مرکزی آن کشور برای مهار تورم.

افزایش نرخ بهره، هزینه نگهداری طلا را به عنوان سرمایه زیان ده افزایش می دهد و تمایل به خرید آن را کاهش می دهد. این در حالی است که طلا همواره سرمایه ای مطمئن در زمان بی ثباتی اقتصادی بوده است.

امروز، نقره با 0.55 درصد افزایش به 23.15 دلار و پلاتین 0.84 درصد افزایش یافت و به 935.76 دلار رسید.

  تصاویر/ خوزستان، سرزمین آبی تشنه

دیدگاهتان را بنویسید