قیمت جهانی نفت امروز 21 ژوئیه 1402

قیمت جهانی نفت امروز 21 ژوئیه 1402

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 13 سنت معادل 0.16 درصد افزایش به 79 دلار و 53 سنت رسید.

قیمت نفت در روز چهارشنبه برای دومین روز متوالی افزایش یافت. اعلام کاهش تولید توسط بزرگترین صادرکنندگان نفت جهان و امید به افزایش تقاضا در کشورهای در حال توسعه، تأثیر نگرانی ها در مورد اقتصاد جهانی را خنثی کرد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 13 سنت معادل 0.16 درصد افزایش به 79 دلار و 53 سنت رسید. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 14 سنت یا 0.19 درصد افزایش، 74.97 دلار معامله شد.

عربستان سعودی هفته گذشته اعلام کرد که به کاهش تولید داوطلبانه یک میلیون بشکه ای خود در ماه اوت ادامه خواهد داد. روسیه همچنین از کاهش 500 هزار بشکه ای صادرات خود خبر داد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز سه شنبه پیش بینی کرد که تقاضا در سال جاری 100 هزار بشکه در روز و سال آینده 200 هزار بشکه در روز از عرضه بیشتر خواهد شد.

آژانس بین المللی انرژی با اشاره به کاهش عرضه نفت از سوی عربستان سعودی و روسیه، بزرگترین صادرکنندگان نفت جهان، و همچنین افزایش تقاضا در کشورهای در حال توسعه و چین، اعلام کرد که بازار در نیمه دوم سال جاری با کمبود مواجه خواهد شد.

آمارهای مؤسسه نفت آمریکا نشان می دهد که ذخایر نفت خام این کشور در هفته منتهی به 7 جولای 3 میلیون بشکه افزایش یافته است. در همین حال، تحلیلگران انتظار افزایش 500 هزار بشکه ای را داشتند.

سرمایه گذاران منتظر انتشار داده های تورم در ایالات متحده برای سرنخ هایی در مورد افزایش نرخ بهره بانک مرکزی هستند.

  استقلال به دنبال یک لژیونر ملی پوش است. فرهاد مجیدی صید بزرگ

بازارها شانس 92 را می دهند که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را 25 واحد پایه افزایش دهد. افزایش نرخ بهره باعث کاهش رشد اقتصادی و کاهش تقاضا برای نفت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید