قیمت جهانی نفت امروز 24 ژوئیه 1402

قیمت جهانی نفت امروز 24 ژوئیه 1402

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و 49 سنت معادل 1.83 درصد کاهش به 79 دلار و 87 سنت رسید.

تقویت دلار باعث کاهش قیمت نفت شده است، اما نفت خام در آستانه سومین هفته متوالی افزایش قیمت قرار دارد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و 49 سنت معادل 1.83 درصد کاهش به 79 دلار و 87 سنت رسید. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 1.47 دلار سنت یا 1.91 دلار معامله شد که از 75.42 دلار کاهش یافت.

ارزش دلار که به پایین ترین سطح خود در 15 ماه گذشته رسیده بود، بار دیگر افزایش یافت. افزایش قیمت دلار، خرید نفت را برای دارندگان سایر ارزهای جهانی گران‌تر کرده و تقاضا برای آن را کاهش می‌دهد.

اما انتظار می‌رود کاهش تورم ایالات متحده، برنامه‌های این کشور برای پر کردن ذخایر استراتژیک نفت، کاهش تولید و اختلالات عرضه، از قیمت نفت در هفته آینده حمایت کند.

اختلال در عرضه نفت از لیبی و نیجریه نگرانی ها از کمبود نفت در بازار در ماه های آینده را تشدید کرده و باعث افزایش 2 درصدی قیمت این کالا در هفته گذشته شده است. چندین میدان نفتی در لیبی روز پنجشنبه به دلیل اعتراضات داخلی تعطیل شدند. از سوی دیگر، شل بارگیری نفت فورکادوس در نیجریه را به دلیل احتمال نشت در یکی از پایانه ها به حالت تعلیق درآورده است.

تخمین زده می شود که 370 هزار بشکه در روز تولید نفت لیبی و 225 هزار بشکه در روز تولید نفت نیجریه متوقف شده است.

  من هیچ وقت سعی نکردم سرمربی باشم/ گفتند داری اشتباه می کنی نساجی!

صادرات نفت روسیه نیز کاهش چشمگیری داشته است و در صورت ادامه این روند در هفته آینده، به دلیل کاهش 500 هزار بشکه ای صادرات از این کشور در ماه اوت، قیمت نفت افزایش خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید