قیمت خودرو در 23 ژوئیه 1402 / بازار خودرو بسته شد

قیمت خودرو در 23 ژوئیه 1402 / بازار خودرو بسته شد

قیمت خودرو در هفته گذشته از روند نرولی پیروی کرد اما دیروز و امروز ترمز قیمتی کشیده شد و بازار تا حدودی به ثبات رسید.

طی هفته گذشته قیمت خودرو کاهش یافت اما دیروز قیمت ها در بازار تثبیت شد. امروز بازار تعطیل است و تغییری در قیمت ها وجود ندارد. برای مشاهده هرگونه تغییر در بازار خودرو باید منتظر شروع هفته کاری جدید بود.

این ثبات نتیجه توقف بازار کاملاً نزولی است. به خصوص پس از اعلام قیمت های مصوب هیئت رقابت و همچنین ثابت ماندن قیمت دلاری، خودروهای مونتاژی چاره ای جز کاهش قیمت نداشتند.

قیمت خودروهای داخلی

به گزارش سایت کارنامه، بازار خودرو و به خصوص خودروهای داخلی شاهد تغییر قیمتی نبوده است. ثبات قیمت ها در بازار خودروهای داخلی دیروز و امروز به حدی بود که حتی محصولاتی مانند پراید یا پژو 206 تیپ 2 که پرفروش ترین محصولات بازار هستند نیز دچار نوسان نمی شوند.

قیمت پراید 131 که به عنوان مقرون به صرفه ترین سدان بیزار خودرو نیز شناخته می شود، امروز بدون هیچ تردیدی 320 میلیون تومان شد.

پراید 111 که عنوان پرطرفدارترین مدل پراید ایران را از آن خود کرد، با 10 میلیون تومان اختلاف قیمت نسبت به مدل همنوع خود با قیمت 330 میلیون تومان در بازار خودروهای داخلی امروز ظاهر شد.

پژو 206 تیپ 2، اقتصادی ترین محصول ایران خودرو و رقیب دیرینه محصولات اقتصادی سایپا، امروز تفاوتی در قیمت احساس نکرد و با قیمت 505 میلیون تومان در بازار آزاد عرضه شد.قیمت خودرو

بازار خودروهای پیش ساخته این هفته در حالی موج ها و تلاطم های زیادی را پشت سر گذاشت که در آخرین ایستگاه با برنامه های فروش بهمن موتور و مدیران خودرو، تعداد زیادی از مشتریانی که در سامانه یکپارچه ثبت نام کردند، تصمیم گرفتند سرمایه خود را در این بازار حفظ کنند. به بازار خودروهای دست دوم یا بازارهای دیگر نروید.

  ستاره محبوب یحیی از پرسپولیس جدا شد

پس از افت های متعدد در هفته جاری، سرانجام بازار خودروهای پیش مونتاژ شده با مانع ثبات و رکود مواجه شد، به طوری که در روزهای پنجشنبه و جمعه این بازار شاهد افزایش قیمت هیچ خودرویی نبود.

MVM X22 Pro IE کراس اوور محبوب مدیران خودرو بدون تردید و تغییر قیمت امروز با قیمت 990 میلیون تومان در بازار آزاد عرضه شد.

لاماری ایما پس از قیمت گذاری توسط هیئت رقابت، روند نزولی خود را با سرعت بیشتری ادامه داد و در نهایت امروز با قیمت یک میلیارد و 98 میلیون تومان راهی بازار شد.

جک J4، مقرون به صرفه ترین سدان مونتاژ شده بازار، پس از کاهش قیمتی حدود 50 میلیون تومانی از ابتدای هفته، جمعه امروز با قیمت 750 میلیون تومان به بازار عرضه شد.قیمت خودرو

پیش بینی قیمت خودرو در هفته آینده

به گفته برخی کارشناسان، در هفته آینده می توان انتظار رونق بیشتری از بازار خودرو داشت، چرا که با آغاز طرح فروش خودروهای مونتاژی از مونتاژکاران، عرضه خودروهای انبار شده در پارکینگ ها افزایش می یابد و این احتمال وجود دارد که بازار با مشکل مواجه شود. کاهش شدید قیمت در نتیجه کاهش قیمت و افزایش عرضه ممکن است خریداران واقعی را تشویق به خرید در چنین بازاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید