قیمت طلا بیش از 2 درصد افزایش یافت


ساعت: 11:44
تاریخ انتشار: 14/05/12
کد خبر: 1810997

قیمت طلا مانند نفت و دلار در بازارهای جهانی به دلیل حمله روسیه به اوکراین افزایش یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش رویترز، پس از حمله روسیه به اوکراین که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه آن را عملیات نظامی ویژه نامید، امروز با هجوم سرمایه گذاران به پناهگاه های امن، قیمت طلا جهش کرد و به بالاترین سطح خود در بیش از یک سال گذشته رسید. رسید.

طلا در بهترین حالت خود در برابر دلار از ژانویه 2021 معامله شد و با 1.7 درصد افزایش به 1939 دلار و 97 سنت در هر اونس رسید، در حالی که طلای ایالات متحده تا سال 1943 1.8 درصد افزایش یافت. دلار به 90 سنت نزدیک می شد.

مقامات و رسانه ها گزارش دادند که نیروهای روسیه چندین شهر اوکراین را موشک پرتاب کردند و در ساحل جنوبی فرود آمدند.

طلا که همیشه به عنوان یک پناهگاه امن در نظر گرفته می شد، در ماه فوریه حدود 8 درصد افزایش یافت زیرا بحران روسیه و اوکراین خطر تقاضا را افزایش داد و این فلز را به بهترین عملکرد ماهانه خود از جولای 2020 تبدیل کرد.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در آوانتا گفت: “طلا در کنار دلار آمریکا دارایی بهشتی است و امروز روز خوبی است. ما به ناچار می توانیم بالاترین قیمت طلا را در بازار مشاهده کنیم.”

هالی افزود: قیمت ها می تواند به 1960 دلار در هر اونس برسد و در معاملات آتی قیمت به 2000 دلار برسد.

  برخی از دیپلمات های آمریکایی به سندرم هاوانا مبتلا هستند

روسیه سومین تولیدکننده بزرگ طلا در جهان است، در حالی که نوریلسک نیکل بزرگترین تولیدکننده پالادیوم و پلاتین در جهان است.

نقره با 2.1 درصد افزایش به 25.3 سنت دلار، پلاتین با 1 درصد افزایش به 1102.43 دلار و پالادیوم با 1.3 درصد افزایش به 2514.54 دلار رسید.

قیمت دلار و نفت نیز با کاهش سهام جهانی و بازده اوراق قرضه آمریکا افزایش یافت.

استفان اینس گفت: «این فقط یک حباب طلا نیست، بلکه تورم است، به ویژه زمانی که نفت به بشکه ای 100 دلار می رسد و به همین دلیل است که طلا در حال تبدیل شدن به یک محصول دفاعی استراتژیک است».

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید