لزوم توجه به توزیع متوازن صنعت در شرق و غرب در هرمزگان

نماینده ولی فقیه در هرمزگان مطرح کرد؛

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به مشکلات زیست محیطی احتمالی در صورت متمرکز شدن صنایع در یک مکان بر لزوم توجه به توزیع متوازن صنعت در سواحل شرق و غرب استان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان

حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده در همایش تجلیل از صنعتگران و معدن کاران نمونه هرمزگان اظهار داشت: اولین چالش صنعت و معدن بحث نوسانات ارزی است و در کند شدن روند کار موثر است زیرا هزینه ها در حال افزایش است. از سوی دیگر، تورم قدرت خرید مردم را کاهش می دهد صنایع مقیاس کوچک بر مردم تأثیر می گذارد.

وی افزود: بحث تحریم چالش هایی را در تامین مواد اولیه ایجاد می کند که بحمدالله کشور ما در این زمینه به بلوغ رسیده و نیازهای خود را از هر جهت تامین می کند.

عبادی زاده بروکراسی پیچیده اداری را از دیگر موانع صنعت و معدن دانست و گفت: ما استانی هستیم که در زمینه صنایع مادر جایگاه مهمی در کشور داریم بنابراین نمایندگان ما باید قوانین ناکارآمد را بررسی کنند تا قوانین و بوروکراسی تغییر می کند.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: دنیا دنیای رقابتی است بنابراین همه باید تلاش کنند تا صنعت خود را در این زمینه همگام با دنیا نگه داریم و دائما به روز شود.

وی تصریح کرد: دانشگاه ها نیز باید وارد عرصه صنعت شوند و در تربیت نیروی انسانی ماهر نقش آفرینی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان بیان کرد: یکی از دغدغه های ما مشکلات زیست محیطی است و باید به فکر تمرکززدایی برای استقرار صنایع در حاشیه بندرعباس باشیم چرا که در استان هرمزگان سواحل وسیع و طولانی داریم و این نیازمند مشکلات زیست محیطی است که باید مورد توجه قرار گیرد. به استقرار صنایع و توزیع متوازن صنعت در شرق و غرب استان داده می شود.

وی خاطرنشان کرد: باید در حوزه بازاریابی و تجارت تلاش بیشتری کنیم و معتقدیم با توجه به مزیت های نسبی استان باید رویکرد بازاریابی در تولیدات صنعتی استان تقویت شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده گفت: صنایع پایین دستی زیرمجموعه صنایع مادر می تواند نقش بسزایی در اشتغال و کاهش هزینه های مردم داشته باشد لذا از صنایع بزرگ تقاضا داریم به راه اندازی صنایع پایین دستی در استان هرمزگان توجه کنند.آیا این خبر مفید بود؟