مازندرانی ها به تردد مکرر یک طرفه در جاده چالوس معترض هستند

مازندرانی ها به تردد مکرر یک طرفه در جاده چالوس معترض هستند

این در حالی است که جاده چالوس در ایام تعطیل یک طرفه می شود و شهروندان مازندرانی از این رویه گلایه دارند. آنها تاکید می کنند که اگر بخواهند در روزهای تعطیل برای رسیدگی به امور ضروری مانند بیماری یا جلسه کاری به پایتخت بیایند، نمی توانند از این جاده استفاده کنند.

در ایام تعطیلات مختلف حرکت جمعیت از تهران به سمت شمال و مازندران باعث یک طرفه شدن جاده چالوس می شود تا مردم با سهولت بیشتری از این جاده برای رسیدن به شمال استفاده کنند.

در این صورت مشکل بزرگی در غرب مازندران شکل گرفت. در هر تعطیلاتی که جاده تهران به چالوس یک طرفه می شود، اگر یک اهل چالوس، نوشهر یا تنکابن بخواهد برای رسیدگی به امور اصلی زندگی خود مانند بیماری یا جلسه کاری به پایتخت بیاید. ، او نمی تواند از این زمان استفاده کند.

وقتی جاده بدون در نظر گرفتن شرایط جمعیت محلی یک طرفه می شود این سوال پیش می آید که آیا مردم غرب مازندران شهروند درجه دو محسوب می شوند؟ آیا ساکنان برخی استان ها درجه یک هستند که بدون در نظر گرفتن شرایط مردم بومی غرب مازندران این جاده در اختیار آنها قرار می گیرد؟

در این صورت مردم غرب مازندران حتی نمی توانند از این جاده برای ادامه کار بسیار مهم خود و رسیدگی به مشکلات زندگی خود استفاده کنند. در این شرایط این سوال مطرح می شود که چرا استاندار مازندران واکنش روشنی نسبت به این مهم نداشته است؟ آیا این مسئولان در این زمینه تعهدی ندارند؟

  حضور گسترده مردم انقلابی شهرستان سراس در راهپیمایی روز قدس ویران کننده بود

یکی از شهروندان مازندرانی در این باره به خبرنگار تسنیم گفت: هر وقت بخواهیم به تهران بیاییم و از جاده کندوان استفاده کنیم ممکن است سنگی از بالا روی خودرو بیفتد و به آن آسیب برساند. چند نفر از اعضای خانواده ام بر اثر سنگ روی ماشین در این جاده کشته شدند. چرا این مشکلات حل نمی شود؟

چقدر باید مردم آسیب ببینند تا نهادهای ذیربط از جمله فرمانداری این وظیفه را بر عهده بگیرند. چرا برخی از مسئولان فقط به دنبال انتخابات زودهنگام و نمایشی هستند و کاری برای مردم انجام نمی دهند؟

البته اخیرا سردار هادیانفر; رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پلیس راهور اعلام کرد که “در تعطیلات آینده جاده های شمالی یک طرفه نمی شود” اما باید دید این وعده محقق می شود یا مانند تعطیلات گذشته برخی از شهروندان در استان های شمالی محروم خواهند شد. از حداقل سهم خود برای استفاده از راه های ارتباطی شهر خود استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید